Автор Тема: Android Auto & Screen2Auto  (Прочитано 7710 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33897
 • Таков е животот... јебига
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #15 на: 09 Септември 2020, 17:22:17 pm »
Ова не работи кај мене, бара рутиран телефон. Дали има некој да ми позајми рутиран телефон за проба со Андроид 6 или понов а да е рутиран?
Чисто as proof of concept, да видам дали работи.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4050
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #16 на: 09 Септември 2020, 17:33:52 pm »
Ова не работи кај мене, бара рутиран телефон. Дали има некој да ми позајми рутиран телефон за проба со Андроид 6 или понов а да е рутиран?
Чисто as proof of concept, да видам дали работи.
имам Нексус 5ка, да го побарам кај е, и ко што се сеќавам рутиран ми беше.
Пробај што сакаш инсталирај, па ако успееш, ќе го имам барем сетиран мене ако ми затреба  ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33897
 • Таков е животот... јебига
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #17 на: 09 Септември 2020, 17:40:43 pm »
Ова не работи кај мене, бара рутиран телефон. Дали има некој да ми позајми рутиран телефон за проба со Андроид 6 или понов а да е рутиран?
Чисто as proof of concept, да видам дали работи.
имам Нексус 5ка, да го побарам кај е, и ко што се сеќавам рутиран ми беше.
Пробај што сакаш инсталирај, па ако успееш, ќе го имам барем сетиран мене ако ми затреба  ;D
Хаха, договорено. Најди го па барај ме.

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #18 на: 11 Септември 2020, 00:02:31 am »
Мене ми работи андроид ауто у кола, не се сеќавам некогаш да сум го рутнал телефонот, штекаш усб у кола и само препознава андроид ауто, највеќе би го користел за навигација со офлајн мапи на гоогле мапс.

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 84
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #19 на: 11 Септември 2020, 01:05:02 am »
Мене ми работи андроид ауто у кола, не се сеќавам некогаш да сум го рутнал телефонот, штекаш усб у кола и само препознава андроид ауто, највеќе би го користел за навигација со офлајн мапи на гоогле мапс.
Kaj sekoj raboti androidauto.
Ova e plus da stavis na nego.
https://youtu.be/SPLnJuWOZdM
Od 6 min za ova zborime.

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 84
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #20 на: 15 Септември 2020, 23:04:05 pm »
Uspesno rootuvan samsung a70 na drugarot
Raboti perfektno na kia sportage 2020.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4050
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #21 на: 28 Ноември 2020, 06:05:43 am »
Го пробав кај мене ова, ок, функционира, иако не гледам ситуации каде би ми било корисно :)
Друго, цело време екранот на телефонот беше уклучен, да не има некое подесување да се исклучува или мора да е уклучен додека работи screen2auto?

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 84
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #22 на: 03 Декември 2020, 09:38:55 am »
Korisno za navigacija igo na ekran da ja ima za toj sto nema fabricka.slabo go koristam i jas ali bitno e spodeleno za koj saka da si napravi.

Neznam za ekranot ke proveram pa ke pisam