Автор Тема: Honda и нејзините модели  (Прочитано 85503 пати)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3929
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #915 на: Март 16, 2021, 10:55:22 am »
Туку ова би бил ОДЛИЧЕН Акорд во Европа, ама струњаците решија да одат само со СУВ-ови
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Никој нема да купи Акорд од 40к во Европа. ''СИ ДАЛ 40к за Хонда? Какво dzipche се зима за тие пари баце...''


Ова особено важи за понежниот пол, односно не е битно бренд/модел, само да е dzipche. ''Моето меца(мече е кога е буцко со пари) ми купи ново ѕипца маци! Вика многу добро сум пушела хехехех'' - ова е вистински муабет направен за Mazda CX-3....I shit you not!

Така да паметни се стручњаците, остај ти.

Имам другар во АТАТАТ што го убедувам веќе 2 месеци да не зима СУВ, ни деца имаат, ниту се големи луѓе, не носат некој багаж/ствари, живеат во центар на Беч, работат од дома, ама џабе, тоа е трендот, госпожата мора да биде ИН, ќе се земе dzipche. 
« Последно менување: Март 16, 2021, 11:00:35 am Molec »


Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1080
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #916 на: Март 16, 2021, 11:35:26 am »
Civic 2022

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5100
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #917 на: Март 16, 2021, 13:01:42 pm »
Фала богу им снемало од дрогата, нема фејк отвори, спојлери, неонки под кола....

Прекрасно.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1080
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #918 на: Март 16, 2021, 13:12:32 pm »
Којзнае обичниот модел колку ќе биде обичен :)

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4138
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #919 на: Март 16, 2021, 13:31:47 pm »
Којзнае обичниот модел колку ќе биде обичен :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49200
 • Махер
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #920 на: Март 16, 2021, 13:33:48 pm »
Далеку од лошо, само да е фарбана. Или со црвен плус на вратите барем.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7532
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #921 на: Март 16, 2021, 14:04:58 pm »
Odlicen Civikot

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5100
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #922 на: Март 16, 2021, 15:44:11 pm »
Далеку од лошо, само да е фарбана. Или со црвен плус на вратите барем.


Може и со вакви налепници наместо црвен плус:Порано оваа боја се водеше под код O B O D I N.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9979
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #923 на: Март 16, 2021, 19:58:07 pm »
Сивичето топ. Сто пати подобро од ова што сеа се продаваат. За тие што имаат потреба од спојлерчиња ќе си купат пакет.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32198
 • Таков е животот... јебига
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #924 на: Март 16, 2021, 22:55:11 pm »
Никаков препознатлив идентитет нема колава, на се личи само на Хонда не. Од позади изгледа како стара Ауди А4-ка, од напред на Корола.
Ич не сум импресиониран, старата многу подобро изгледаше.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2531
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #925 на: Март 17, 2021, 17:16:15 pm »
 "Чист" дизајн, без непотребни линии :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9979
Одг: Honda и нејзините модели
« Одговори #926 на: Март 17, 2021, 19:05:15 pm »
Ќе си купите Type R ако не сакате фрижидер https://www.motortrend.com/news/2022-honda-civic-type-r-everything-we-know/?galleryimageid=2487583