Автор Тема: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)  (Прочитано 11672 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4053
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #90 на: Март 03, 2021, 21:01:17 pm »
Pred nekoj den na semafor stoese do mene Mazda edna BT tablici ali brate koja odvratna kafejava boja imase toa cudo edno. Neznam gazdata eden mlad decko ja vozese kako samo se drznal za takva nijansa na boja otrov.

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
 • Жгл' б гл'б
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #91 на: Март 03, 2021, 22:50:30 pm »
Зависи од возраста, еве јас на пример би ги слушал помладите.
Тие подобро ќе знаат од мене што "пали" кај денешните моми. :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5226
 • хаУс мајстор
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #92 на: Март 04, 2021, 08:19:08 am »
Тврдо и долго, како и секогаш. Тоа пали :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
 • Жгл' б гл'б
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #93 на: Март 04, 2021, 08:59:18 am »
Значи Волво Караван.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #94 на: Март 04, 2021, 12:26:30 pm »
Многу интересна тема. Мене ептен ми менува изглед боја на кола.

Прес бојата на новиот Е-Трон Taktikgrün Metallic ми е многу убава.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

И distriktgrün на Ауди е преубава.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Баш напротив, мене па овие бои ептен ми ги уружнуваат Аудињава. Како посипани со кал/пролив изгледаат. На тестот од Carwow никој не се ни заврте по колава од што е гадна во оваа боја.

Далеку подобро му прилега сивата боја: