Автор Тема: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)  (Прочитано 147942 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1545 на: 02 Март 2024, 19:24:29 pm »
https://www.karoserija.mk/treti-shtop-271024/po/seat-ibiza-2008-359259
Повели.
40€ на Аутодок го има.
Не трчај полека, ајде сега пиши го бројот од на баланар светлото и кажи што си нашол.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1546 на: 02 Март 2024, 19:26:10 pm »
Без C, туку со B, неговото е најверојатно менувано и е од Ибица.
Ако сакаш и по ВИН ќе бараме.
2009+ год
Повели:Edit:
https://www.autodoc.gr/search?keyword=6J4945097C

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1547 на: 02 Март 2024, 19:32:16 pm »
Како ќе кажеш шефе. :)

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1548 на: 02 Март 2024, 20:18:43 pm »
Не е менувано од Ибица, пишува на делот дека е направен 11.11.2010-та.
Колава е произведена целосно во 12.2010-та.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1549 на: 02 Март 2024, 23:35:18 pm »
Ахахахахијаааа, повторно крпарени делои ;D ;D
 ;D

А датата не е никаков аргумент дали е менувано или не.
Ако е менувано, ко божем не можело да биде сменето со таков датум, или тогаш не се произведувала Ибица?

ПС, еден комшија му стави од некаква Шкода ледови :)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1550 на: 02 Март 2024, 23:57:32 pm »
Ќе заборавев, често е проблемот во прекин на електрична инсталација кај влезот во 5та врата.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1551 на: 03 Март 2024, 00:56:14 am »
Ахахахахијаааа, повторно крпарени делои ;D ;D
 ;D

А датата не е никаков аргумент дали е менувано или не.
Ако е менувано, ко божем не можело да биде сменето со таков датум, или тогаш не се произведувала Ибица?

На игнор си ми со месеци пошто си невиден идиот и глуперда, ама пак ќе ти одговорам.
За какви „крпарени делои“ ми зборуваш бе?
Делот е оригинал од фабрика, според кодот се вградувал и во Ибица и во Леон од тоа годиште. Јас најдов, Прчот нашол. Сигурно дека на Прчот повеќе треба да му се верува отколку на Нестор за било што околу резервни делови. x100 пати.

Датата не била аргумент. Некој барал поради X причини од Ибица (баш од таа дата пред да излезе Леонов од фабричка лента) за да го смени делот - за да изгледа дека е фабрички?
Вакви филмови само во тоа закоравениот мозок можат да ти се вртат.

Абе ти скоро и да живееш на форумов да ме хејташ и мене и колава - можеш да го попушиш малку со „крпарените делои“. Лиги ти течат кога ќе видиш дефект во темава.
Дај одеби од мене и од темава конечно, уживај си во смрдените Хјундаи со 15 годишни гуми, ебате пајакот умрен.
Единствената прекината инсталација ти е во мозокот на тебе.
« Последно менување: 03 Март 2024, 01:38:15 am balanar »

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1552 на: 03 Март 2024, 01:14:53 am »
Почни од сам старт, дали иде струја до ледот. Имаш 2 варијанти :
1. Прекинат/цвикнат кабел.
2. Проблем со лед-диодите.

Решение :
1. Даниел (врло познат момак на ит форумот, член си таму и го познаваш)
2. Авто-Клиник (маџари)
3. Има еден дечко од форумот за електроника, он ќе ти заврши  работа, доколку не средиш со горниве 2 опции)
4. Купуваш од хјундаи ново, и мирен цел живот. (сори, морав)  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1553 на: 03 Март 2024, 01:19:23 am »
Почни од сам старт, дали иде струја до ледот. Имаш 2 варијанти :
1. Прекинат/цвикнат кабел.
2. Проблем со лед-диодите.

Решение :
1. Даниел (врло познат момак на ит форумот, член си таму и го познаваш)
2. Авто-Клиник (маџари)
3. Има еден дечко од форумот за електроника, он ќе ти заврши  работа, доколку не средиш со горниве 2 опции)
4. Купуваш од хјундаи ново, и мирен цел живот. (сори, морав)  ;D

Да, ти благодарам на советите.
Утре ќе ја види ЛЕД лентата еден електроничар во Штип.

Прееска ја повозев, не е скроз рикната лентата, ама има некоја мака.
Се губи и доаѓа проблемот т.е на шалтабла го снемува error-от и се враќа. Кога ќе го снема - проработува и штопот, ама после некое време пак се губи.
Еден дечко ми пиша прееска на Фејсбук - имал лента баш за моделов за 1500 денари. Ако не успеам да ја средат - ќе земам од него.
« Последно менување: 03 Март 2024, 01:50:25 am balanar »

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1554 на: 03 Март 2024, 01:20:44 am »
Бравос бе @balanar читам и не можам да верувам, во цела приказна мене ме спомна зошто ти понудив помош за која ти гарантирам дека е сигурна?
Немам коментар ако мене ме најдуваш крив во цела приказна, збор настрана немам речено за тебе ниту за твоите возила.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1555 на: 03 Март 2024, 01:22:45 am »
Бравос бе @balanar читам и не можам да верувам, во цела приказна мене ме спомна зошто ти понудив помош за која ти гарантирам дека е сигурна?
Немам коментар ако мене ме најдуваш крив во цела приказна, збор настрана немам речено за тебе ниту за твоите возила.

Па ти рече дека било менувано од Ибица.
Како го заклучи ти тоа?

Никој не рече дека си крив, ама глупо е да кажеш дека е менувано ако не си се информирал добро.
И се контраш со некого што живее од бизнисов (Прчот) и е далеку поспремен од тебе за истото. Понекогаш е добро да се повлечеш и да оставиш на поискусни наместо да буташ ѕид со глава.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1556 на: 03 Март 2024, 01:24:25 am »
Не коментирам повеќе ни на твои теми, ниту пак те цитирам во други теми. Завршив со тебе, се додека не добијам извинување. Ако имаш проблем со некого (а гледам имаш) не ти е друг крив, посебно не тој што е излезен со девојка му на дејт и губи време да најде делови за Сеат Леон.
Поздрав и сѐ најдобро.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1557 на: 03 Март 2024, 01:26:32 am »
Не коментирам повеќе ни на твои теми, ниту пак те цитирам во други теми. Завршив со тебе, се додека не добијам извинување. Ако имаш проблем со некого (а гледам имаш) не ти е друг крив, посебно не тој што е излезен со девојка му на дејт и губи време да најде делови за Сеат Леон.
Поздрав и сѐ најдобро.

Извинување? Си завршил со мене?
Супер.
Извинување нема никогаш да добиеш пошто нема потреба од истото.

ЈАС треба да добијам извинување пошто шириш дезинформации на темава.

Без C, туку со B, неговото е најверојатно менувано и е од Ибица.

Oва ти го напиша или девојката додека ти беше во тоалет на дејтот?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1558 на: 03 Март 2024, 01:28:32 am »
Последна порака упатена кон тебе:
https://imgur.com/a/EqebFhf

Со ваков однос не стасуваш далеку. Сам знаеш во колку теми те нападнаа дека си возел 15-20 годишна кола "калемена" и јас бев тој што одеше контра на другите, а не тебе. Толку имам, ќе дознаеш сам дека си згрешил, ако си доволно свесен и совесен.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1559 на: 03 Март 2024, 01:30:59 am »
Последна порака упатена кон тебе:
https://imgur.com/a/EqebFhf

Со ваков однос не стасуваш далеку. Сам знаеш во колку теми те нападнаа дека си возел 15-20 годишна кола "калемена" и јас бев тој што одеше контра на другите, а не тебе. Толку имам, ќе дознаеш сам дека си згрешил, ако си доволно свесен и совесен.

Абе ти требаше одамна да не си на форумов, не ми расправај мене за односи овдека, те молам.
150 пати се откажуваше и враќаше.

Ме напаѓале во теми дека сум возел 15-20 годишна кола калемена  :-X Кој толку ме напаѓал, жити мене?
А колата е декември, 2010-та. Нема ни 14 години, почнуваш да бладаш.
Си одел контра на другите, што си ми ти, некаков спасувач или што ти е муабетов бе тебе? Доста ме „бранеше", фала ти.

Болна работа. Дај гледај си ја Астрата и под рака со Микиус одеби и ти од темава.
Види со Равенолите до каде си, остај не нас со штоповите од Ибица да си уживаме на далечни егзотични дестинации.