Автор Тема: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)  (Прочитано 138988 пати)

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3396
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1260 на: 10 Мај 2023, 17:36:52 pm »
Зарем во 2010 се продавало кола без потпирач за рака?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1982
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1261 на: 10 Мај 2023, 17:57:01 pm »
Друже воланов среди го молим те ;D

Ми беше во план, го следам и тој од Куманово што ги средува. Се откажав пред извесен период, замарање ми е малку. Вади волан - носи го - земај го - монтирај го. Може на есен или догодина.

Уште не сум бил кај Додо, тоа ми е ,поитно", сакам во јуни. Еве како е:
Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3962
 • MadaFunker
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1262 на: 10 Мај 2023, 18:39:54 pm »
А навлаки од Самад да си земеш? 🤔
New blood of old school

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1982
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1263 на: 10 Мај 2023, 18:58:33 pm »
Јок, не ми е опција. Супер ми е фабричкиов материјал.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3526
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1264 на: 10 Мај 2023, 19:04:06 pm »
Ако те носи патот накај Прилеп можам да ти дадам контакт за поправка на седиштето и воланот.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5952
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1265 на: 10 Мај 2023, 19:20:34 pm »
Друже воланов среди го молим те ;D

Ми беше во план, го следам и тој од Куманово што ги средува. Се откажав пред извесен период, замарање ми е малку. Вади волан - носи го - земај го - монтирај го. Може на есен или догодина.

Уште не сум бил кај Додо, тоа ми е ,поитно", сакам во јуни. Еве како е:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Ќе заборавиш на сета мака кога ќе го вратиш воланот, нов, среден.

Не чекај, не одложувај.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54501
 • Махер
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1266 на: 10 Мај 2023, 19:57:20 pm »
И рачката од менувач секогаш е во комплет со волан.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1982
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1267 на: 10 Мај 2023, 22:30:24 pm »
Ма е*ете се  ;DОвака е. Му пишав на овој Марко од Куманово, ќе видам што ќе каже цена за волан + менувач.

Сакам овака да изгледа ако веќе го правам. Ист како фабричкиот (перфорирана + мазна горе и доле), како и црн конец:


« Последно менување: 10 Мај 2023, 22:48:14 pm balanar »

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1890
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1268 на: 10 Мај 2023, 22:41:25 pm »
Или навлака од али експрес. Има по модел типска.  Околу 700 денари се.
И ќе отепаш 3 саати да ја сошиеш.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1982
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1269 на: 10 Мај 2023, 22:48:30 pm »
100€ за претапацирање на воланот.

Менувачот (топчето) било малку проблематично за вадење, јас не би го правел воопшто. Кај мене долната кожичка е ОК, горе е избледеана кожата кај ознаките за брзини.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1336
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1270 на: 10 Мај 2023, 23:14:47 pm »
100€ за претапацирање на воланот.

Менувачот (топчето) било малку проблематично за вадење, јас не би го правел воопшто. Кај мене долната кожичка е ОК, горе е избледеана кожата кај ознаките за брзини.
Прва таа кожичка влегува, затоа е така, секогаш! :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5952
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1271 на: 11 Мај 2023, 07:17:36 am »
100€ за претапацирање на воланот.

Менувачот (топчето) било малку проблематично за вадење, јас не би го правел воопшто. Кај мене долната кожичка е ОК, горе е избледеана кожата кај ознаките за брзини.

Ууууу... 70 евра беше.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54501
 • Махер
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1272 на: 11 Мај 2023, 07:40:41 am »
100тка е џабе со оглед на тоа што ја крева вредноста на колата за дупло од тоа.

Само вадењето е килаво.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5952
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1273 на: 11 Мај 2023, 08:23:42 am »
Вадењето на воланот?

3 минути работа.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54501
 • Махер
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1274 на: 11 Мај 2023, 08:29:15 am »
Вадењето на воланот?

3 минути работа.
Да? Браво.