Автор Тема: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)  (Прочитано 147943 пати)

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1200 на: 08 Март 2023, 14:37:10 pm »
Готово, ви благодарам на советите.
Порачав пар, ќе ги испратат утре.

Брзи сте  ;D

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1201 на: 08 Март 2023, 16:45:13 pm »
Со здравје да си ги возиш. Одлична гума.

Фала ти  :D

Мада, знам дека се одлични за парите.
Имам извозено 43.000 со истиов модел (парот што ќе го менувам е купен кога го земав Леонов во 2020-та).
Лани во мај сменив еден пар (беа излижани повеќе, ја носев на центрирање во БоМи отпосле), остана уште овој.
« Последно менување: 08 Март 2023, 17:05:48 pm balanar »

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6402
 • Бенве сие бенве
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1202 на: 09 Март 2023, 09:02:41 am »
Еден совет ми треба: во Транзит ги имаат Сава што ги барам, да ми ги испратат по карго.
4350 од гума (мене ми треба пар).
Произведени биле 51 недела во 2022-ра (тоа доаѓа некаде 23.12.2022 - 30.12.2022).

Дали да  почекам пратки од 2023-та или нема поента?
Јас би причекал нови, не може да ме заебаваат за мои пари!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3658
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1203 на: 09 Март 2023, 09:14:47 am »
И јас би причекал нови. Сепак е 2023 година и би ми било незгодно да ставам 1 календарска година стари гуми. Што е сигурно - сигурно си е.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Xristijan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 187
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1204 на: 09 Март 2023, 09:49:47 am »
Ako ceka 2023 ke treba vo juli da gi stavi, proizvedeni se vo dekemvri za ovaa sezona voopsto ne se stari, da bea od sredinata na 2022 togas e drug muabet.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk


Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3781
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1205 на: 09 Март 2023, 11:16:16 am »
Ne gi znaes velesanive deka se dupat so muabetov 🤔😁😂

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1206 на: 09 Март 2023, 11:39:04 am »
Малку, само главата.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1207 на: 09 Март 2023, 12:44:20 pm »
Пореметени се од грдата „пастрмајлија“, нема друго.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1208 на: 09 Март 2023, 12:52:42 pm »
Ама барем нивната е пастрмајлија, бидејќи всушност има пастрма.

Отсутен nikola98

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 170
 • The best or nothing.
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1209 на: 09 Март 2023, 12:54:36 pm »
Радовишка е најубава на вкус.  8)

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1668
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1210 на: 09 Март 2023, 13:05:23 pm »
ке отиде кајшто не треба темава така ми мириса хахах

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1211 на: 09 Март 2023, 13:07:02 pm »
Нешто као на пастрмајлија да ми мириса ;)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1212 на: 09 Март 2023, 13:13:41 pm »
Пореметени се од грдата „пастрмајлија“, нема друго.

Штипската е леб и месо.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3263
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1213 на: 09 Март 2023, 13:17:15 pm »
Гледам ја ќе има далги 🤣

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Seat Leon 2.0 TDI 138HP (2010)
« Одговори #1214 на: 09 Март 2023, 13:36:59 pm »
Ќе ја прајме големата.