Автор Тема: Данок на возила и субвенции за електрични возила.  (Прочитано 7442 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16622
 • Keep it 100
Одг: Данок на возила и субвенции за електрични возила.
« Одговори #30 на: Август 17, 2020, 13:58:48 pm »
За без пари е топ. Сигурно е подобро од Спарковине што ги возат масовно на цело село.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6137
Одг: Данок на возила и субвенции за електрични возила.
« Одговори #31 на: Март 04, 2022, 00:24:19 am »
Колку ни се давачките за увоз на електрично возило, исти како на другите или има некои олеснувања?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11426
 • Архитект
Одг: Данок на возила и субвенции за електрични возила.
« Одговори #32 на: Март 04, 2022, 08:23:21 am »
Ако е фул електрик тогаш е поевтино од класично возило за едно 150 - 300еур макс.
Зависи колку ЦО2 загадува таа што правиш споредба.

Само не плаќаш данок за ЦО2, друго се е исто како за класично возило.