Автор Тема: M-Benz C220 2011 W204.5  (Прочитано 6547 пати)

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3664
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #30 на: 29 Јануари 2021, 14:42:25 pm »
Да, но и многу поудобен за возење затоа што суспензијата е адаптивна.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #31 на: 29 Јануари 2021, 21:19:24 pm »
Ако после секое паркирање се вртиш по неа- ја сакаш

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #32 на: 21 Мај 2022, 11:27:55 am »
После 30 000 км од носење од Немачка прв жолт чек енџин

Влатко Бенз вика само сензор за дпф 3500 денари.

Во Bavarian Motors во Чаир го најдов 1900 денари Bosh

Сега сум на мисла дали да го купувам па да бараж некој да го смени, ама и за тоа 1000ка ќе ми земат или директно кај Влатко.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #33 на: 25 Мај 2022, 09:56:29 am »
Да одиш до кај Боби во К. Вода? Да ти кажи поубаво.

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #34 на: 25 Мај 2022, 10:34:38 am »
Да одиш до кај Боби во К. Вода? Да ти кажи поубаво.
Kade tocno?

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #35 на: 25 Мај 2022, 11:03:45 am »
Незнам каде е точно. Ама еве ти бројче, барај го.
Ќе ти објасни кај му е сервисот.

Спремен дечко излезен од МАС

070522610

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5498
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #36 на: 25 Мај 2022, 11:20:56 am »
Tie bavarian imaat cudni ceni za delovi. E sega kako se so kvalitet neznam sto da kazam. Koga prasuvav za drzac za motor vo Mega auto parts mi rekoa od 3600 do 4500. Vo bavarian 1400 den ama kao poslab kvalitet i 1600 ili 1800 kao ekstra bil nikoj ne reklamiral do sega. Isto bese i za stabilizatorite.

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #37 на: 27 Декември 2023, 21:52:35 pm »
Колава има 173 ххх км
Редовно се вози, регистрира и сервисира

Гледам погоре тоа што сум пишал за дпф сензор се реши со обично бришење на грешката на компјутер и не се појави повторно веќе.


Деновиве после 4 години користење во моја сопственост, откажа  ESL  или по нашки долна брава.

Демек била чест проблем кај w204ки

Јас инсистирав да се репарира, но никој од мајсторите не го препорачува тоа и макс добив 6 месеци гаранција на таков зафат.

Дали е полесно или подобро, сите викаа да ставам емулатор.

Поради шо бев затекнат на паркинг со проблемот [неќе да пали пошто е затворена бравата, закључен волан] решив да ја направам моментално со емулатор, а одпосле да барам stock решение. Нова долна брава или да ја репарирам мојата.

Иначе сеуште уживам во "тегнењето" на моторот, позицијата на седење и сите овозможности шо ги нуди  "старудијава"Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #38 на: 28 Декември 2023, 10:55:47 am »
If it works. It works.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54859
 • Махер
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #39 на: 29 Декември 2023, 08:20:37 am »
Чувај си го и одржавај си го, и не штеди на него. Нема веќе вакви коли.

Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1214
Одг: M-Benz C220 2011 W204.5
« Одговори #40 на: 28 Февруари 2024, 22:45:13 pm »
Си ја доби годишната терапија колава.

Пали вози

Sent from my SM-G990B using Tapatalk