Автор Тема: Patosnici za site vidovi vozila  (Прочитано 4712 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 592
Patosnici za site vidovi vozila
« на: Март 04, 2020, 11:38:52 am »
Gumeni i platneni patosnici za site vidovi vozila, za kabinski prostor i za bagaznik. Rabotime nekolku evropski brendovi, patosnicite se po merka za sekoe vozilo. Podetalno na www.patosnici.mk

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7068
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #1 на: Март 04, 2020, 13:19:12 pm »
Само возачки патосници дали носите? ;D :D

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #2 на: Март 04, 2020, 13:23:42 pm »
@Samcoпробав да ги додадам во кошничка но не ми успеа. https://patosnici.mk/petex-volvo-s40-03-2004-07-2012-v50-04-2004-07-2012-c30-12-2006-4-b058-rex Moже да се земат некаде од дуќан?

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5197
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #3 на: Март 04, 2020, 19:21:30 pm »
Само возачки патосници дали носите? ;D :D
И јас истото ќе прашав 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2731
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #4 на: Март 04, 2020, 22:17:13 pm »
Типскиве патосници - за багажник најчесто се по порачка или имате на лагер?

На сајтот ништо не пишува дали е на залиха или не.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6024
 • 69
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #5 на: Март 04, 2020, 22:32:49 pm »
@smole најдобро да одиш на лице место. Има многу работи што ги нема на сајтот.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 592
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #6 на: Март 07, 2020, 12:29:34 pm »
@Спенсер  @riki_staff  Само возачки немаме, освен ако сакаш платнена може да ти сошиеме.
@bramovsk  - Генерално нема проблем за нарачка преку сајтот (иако само нарачка, сеуште нема онлајн плаќање во процедура е) , ги немаме на лагер ќе треба да поминеш или да се јавиш да се нарачаат.

@smole  - Над 200 модела имаме на лагер, а тоа што немаме го нарачуваме за неколку дена стига.Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5197
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #7 на: Март 07, 2020, 13:17:09 pm »
@Спенсер  @riki_staff  Само возачки немаме, освен ако сакаш платнена може да ти сошиеме.
@bramovsk  - Генерално нема проблем за нарачка преку сајтот (иако само нарачка, сеуште нема онлајн плаќање во процедура е) , ги немаме на лагер ќе треба да поминеш или да се јавиш да се нарачаат.

@smole  - Над 200 модела имаме на лагер, а тоа што немаме го нарачуваме за неколку дена стига.
Типски ги правите платнените?
Ако се типски јас би нарачал за кај возачот,може и 2 исти ќе нарачам 😁,пиши ми цена овде или пп.
За фиат браво 2008 година.
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
« Последно менување: Март 07, 2020, 13:36:23 pm riki_staff »

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 592
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #8 на: Март 07, 2020, 13:52:51 pm »
Да, платнените идат типски, има различни материјали помини да ги видиш.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5197
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #9 на: Март 07, 2020, 15:08:02 pm »
Имаш 2 пп 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2099
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #10 на: Март 07, 2020, 18:36:33 pm »
Da ne dobivte patosnici za Honda Civic 8ma generacija (2008god) sedan model FD1?

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6232
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #11 на: Март 07, 2020, 18:48:19 pm »
Купив од кај вас пред година ипол платнени патосници али возачкиот се искина катастрофа е направен..

Дали може да се порача само возачки патосник, макар и да се сошие.. Која цена би било за бмв е39 2000 седан.. ?

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5197
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #12 на: Март 07, 2020, 18:50:24 pm »
Многу брзо бе...од картон да не се правени 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4096
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #13 на: Март 09, 2020, 19:39:05 pm »
Мегане 3 на страната гледам за багажник некоја си полиетилен, што материјал е тоа чудо? За гумена ми е скапо 50 евра...

Отсутен Autolux - Karoserija.mk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Одг: Patosnici za site vidovi vozila
« Одговори #14 на: Март 10, 2020, 11:23:37 am »
@M3V8  - https://patosnici.mk/catalogsearch/advanced/result/?godina_avtomobil=303-viii-01-2006-01-2012&marka_avtomobil=honda&model_avtomobil=145-civic   linkot za Civic, no ovie se za hatcback, mislam deka ima razlika, ne sum 100% siguren.

@Бузуки  - Samo vozacka, edino da ja sosieme, inace od istite da naracame samo vozac nema da moze.

@nikola_bb  - Polietilenskite se nesto kako plasticen materijal, najdobro da pomines do salon da go vidis.