Автор Тема: Репарација на копчиња  (Прочитано 2026 пати)

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Репарација на копчиња
« на: Април 02, 2020, 19:06:35 pm »
Здраво на сите.
Сакам да пробам да ги репарирам копчињата на климатроникот.
Па да ве прашам дали знаете или кој може во МК да изработи ваков вид на лепенки прашав многу фирми, но никој не се нафаќа пошо биле многу мали димензии..
https://imgur.com/a/XpTUYOc
На Алиекспрес и Ибеј барав ама не можев да најдам.
Ви благодарам.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4568
Одг: Репарација на копчиња
« Одговори #1 на: Април 02, 2020, 19:52:57 pm »
Од форумов знам ТЕ-ЕН од Прилеп репарира.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Репарација на копчиња
« Одговори #2 на: Април 02, 2020, 22:51:50 pm »
Ти благодарам, дали има некој друг што ке може да ми помогне околу тоа :D

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
Одг: Репарација на копчиња
« Одговори #3 на: Април 03, 2020, 01:11:36 am »
Има еден дечко во нас.Пинтија во Скопје репарира, Влатко се вика момакот ама контакт немам.