Автор Тема: Помош за БМВ е39 530D со турбина од 530d e60  (Прочитано 2524 пати)

Отсутен Teh

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Помош за БМВ е39 530D со турбина од 530d e60
« на: Декември 10, 2019, 15:52:38 pm »
Здраво
Имам bmw 530d e39 со турбина gt2260v од e60 530d,
Грана исто така од 530d e60 и map-сензор од 535d e60.
Бмв - то го купив пред 3 месеци и мапата не е воопшто погодена.
Дали знаете некој во македонија што ќе направи/има квалитетна мапа?

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5927
Одг: Помош за БМВ е39 530D со турбина од 530d e60
« Одговори #1 на: Декември 10, 2019, 16:40:28 pm »
Здраво
Имам bmw 530d e39 со турбина gt2260v од e60 530d,
Грана исто така од 530d e60 и map-сензор од 535d e60.
Бмв - то го купив пред 3 месеци и мапата не е воопшто погодена.
Дали знаете некој во македонија што ќе направи/има квалитетна мапа?
Степ он позади млечен или автотек во Геге.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5722
  • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!