Автор Тема: Bentley  (Прочитано 13535 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54195
 • Махер
Одг: Bentley
« Одговори #30 на: Јуни 23, 2020, 08:54:36 am »
Сакаш да кажеш „не падна“? Зошто не дека на 300кмч има помал проток на воздух низ хладњакот. :)

Доста културно бентливо, едно од ретките бентлија што ми се бендисуваат на изглед.

« Последно менување: Јуни 23, 2020, 09:07:11 am Deni »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4685
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Bentley
« Одговори #31 на: Јуни 23, 2020, 11:59:53 am »
Nad 320 nekako ja brkase gubese stabilnost "nebezbedno" deluvase...
Му ставиле Рикен ::)

Доста културно бентливо, едно од ретките бентлија што ми се бендисуваат на изглед.
Ептен е погодено.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28756
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Bentley
« Одговори #32 на: Јуни 23, 2020, 12:17:24 pm »
Сакаш да кажеш „не падна“? Зошто не дека на 300кмч има помал проток на воздух низ хладњакот. :)

Доста културно бентливо, едно од ретките бентлија што ми се бендисуваат на изглед.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Сем Бентајга, има некое поново Бентли у прошливе 20 години што е грдо?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54195
 • Махер
Одг: Bentley
« Одговори #33 на: Јуни 23, 2020, 12:28:32 pm »
Повеќето не се убави според мене. А Бентјага е одвратно. Целиот тој дизајн на премеки линии што ги има не ми се допаѓа. Ова е по окоцкастено© и веднаш се забележува прогрес во убавината. Секако не во белото никакво, туку во тоа што потоа го ставив на сликата.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28756
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Bentley
« Одговори #34 на: Јуни 23, 2020, 17:03:40 pm »
Мене па рецимо сите генерации на Conti GT ми изгледаат многу добро.

Првата од почеток на 2000-ти си изгледаше добро - ептен чист и пропорционален дизајн. Го погодија ептен моментот на ГТ.Со втората само ги истакнаа работите.Третата генерација ми е мааааалку пресплескана некако, ама видов едно во живо и си изгледа добро. Малку не сум сигурен околу дизајнот на штоповите, ама како пакет, добар си е.--

Седаните им се исто добри. Првиот Flying Spur беше ни-ваму-ни-таму, али затоа тој после тој и сегашниот се ептен погодени. Да не праиме муабет за Mulsanne и Brooklands... Мх, мх.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54195
 • Махер
Одг: Bentley
« Одговори #35 на: Јуни 23, 2020, 17:09:49 pm »
Баш овие на сликиве не ги сакам, на пример. Го сакам Бруклендс и еве сега ова како дизајнерски наследник на Бруклендс.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Bentley
« Одговори #36 на: Јуни 23, 2020, 20:14:57 pm »
Не, не..остај ти...Eдна од рееетките безобразно скапи коли за кои можам да речеам дека ете...се гледа каде ти отишле паричките.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54195
 • Махер
Одг: Bentley
« Одговори #37 на: Јуни 23, 2020, 20:26:15 pm »
Океј ете очигледно различни вкусови.

Тоа што не ми се допаѓа кај Флаинг Спр е дека не постигнале мазност на нерамнини како кај Ролс Ројс. Неколку пати напомена Рори за таа фалинка.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54195
 • Махер
Одг: Bentley
« Одговори #38 на: Јануари 14, 2021, 13:44:28 pm »

Not a valid vimeo URLИнспирација.