Автор Тема: Opel Astra H GTC - 1.8  (Прочитано 16958 пати)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1978
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #75 на: 06 Јули 2021, 21:54:07 pm »
Со дикат сеа ко шо е пола град ископан...
Убо легнале. Ја проба по кривини негде?

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #76 на: 06 Јули 2021, 23:02:57 pm »


Мило ми е како за моја кола.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #77 на: 07 Јули 2021, 07:49:06 am »
Таман!
Се кладам дека Eibach ги праи за Irmsher федериве :)

Точно, мислам дека Eibach Sportline беа.

Со дикат сеа ко шо е пола град ископан...
Убо легнале. Ја проба по кривини негде?

Си сака пазење, дека на Бајрот живеам уште првата кривина ако не фатам лак знае да потфати  ;D

Ја пробав по Ѓавато, држи мме  ;D

Треба уште чаури да сменам и да се центрира па после асолно пробвање  :)

Уште некоја утринска слика« Последно менување: 07 Јули 2021, 07:55:15 am Rakun4e »

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #78 на: 07 Јули 2021, 15:45:28 pm »
Кукле!  :-*

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #79 на: 29 Декември 2021, 16:57:22 pm »
Направен сервис на нешто над 290К км.

-Масло 5W-40, маслен филтер, воздушен филтер, филтер за полен.

- Променет термостат.Некое сличе:


Една зимска со првиот снег

 :-*Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #80 на: 29 Декември 2021, 17:04:14 pm »
Шо уље му стае?

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6885
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #81 на: 29 Декември 2021, 17:04:21 pm »
Уба уба. Наздравје сервис.

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1899
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #82 на: 28 Септември 2022, 23:20:15 pm »
Моторов е со ланче или каиш?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #83 на: 29 Септември 2022, 16:41:30 pm »
Каиш. :)