Автор Тема: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001  (Прочитано 64893 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #480 на: Декември 23, 2021, 16:06:10 pm »
Ај и тука клуч, убава дружба беше, дизелска со маски :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен BigBull

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 344
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #481 на: Декември 23, 2021, 18:09:21 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27399
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #482 на: Декември 23, 2021, 18:10:19 pm »
За арно, за убаво! Брзо да си најдеш нова кола Зоки!

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #483 на: Декември 23, 2021, 18:11:26 pm »
Новата ќе почека за меракот да помине :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #484 на: Декември 25, 2021, 23:14:21 pm »
Додека не е заклучена темата, проблемот со колата било прсната глава.
Го прогласувам проблемот за откриен.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11217
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #485 на: Декември 25, 2021, 23:17:47 pm »
Главата отиде? Ајој

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1939
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #486 на: Декември 26, 2021, 01:09:57 am »
Како што и кажав некоја страна наназад.Некои си 500е трошок за средување на проблемот.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1358
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #487 на: Декември 27, 2021, 08:43:15 am »
Додека не е заклучена темата, проблемот со колата било прсната глава.
Го прогласувам проблемот за откриен.
Ќе се кладев дека е само диктон на глава (и ќе изгубев). Очекувам кога е прсната главата да губи повеќе вода/антифриз, да дојде до мешање на масло и вода, кај тебе беа „поблаги“ симптомите. Можно е на почетокот да бил само диктонот ама ти ја возеше неколку месеци така па дошол проблемот до главата. Како и да е, жив и здрав, те очекуваме со нова тема.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5909
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #488 на: Декември 27, 2021, 11:27:16 am »
Дихтонгот мислам рекоа дека е здрав, небитно... пишав чисто информативно :)
Со здравје нека си ја возат.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 666
 • It ain't GTI if it's not 16V
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #489 на: Декември 27, 2021, 16:15:39 pm »
Чика Златен да си купиш поубава и подобра сега.