Автор Тема: Оштетени надворешни лајсни  (Прочитано 3184 пати)

Отсутен Xaoc

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Оштетени надворешни лајсни
« на: Август 23, 2019, 14:36:33 pm »
Мала помош ако имате идеја дечки. Надворешните лајсни под прозор (тие за вода да не влегува у вратата) ми се направија партали. Пластиката е испукана и делумно отпадната. На кратко грдо е и не ми се свиѓа. Чаре некое едноставен фикс? Нови по 2000 ми бараат. Фала

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27891
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Оштетени надворешни лајсни
« Одговори #1 на: Август 23, 2019, 14:49:00 pm »
Мислам дека единствена опција ти е да ги замениш. Ништо нема да ги реши пукнатините.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11332
 • Архитект
Одг: Оштетени надворешни лајсни
« Одговори #2 на: Август 23, 2019, 14:52:20 pm »
За што кола?

Иначе не се тие за да не влегува вода. Вода си влегува во врата и треба да влегува и да излегува од долу.
Затоа има канали и дупчиња на долниот дел од вратата.

Барај по отпадите.

Отсутен Xaoc

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Оштетени надворешни лајсни
« Одговори #3 на: Август 24, 2019, 13:45:59 pm »
За што кола?

Иначе не се тие за да не влегува вода. Вода си влегува во врата и треба да влегува и да излегува од долу.
Затоа има канали и дупчиња на долниот дел од вратата.

Барај по отпадите.
Hyundai i30. Изгледа толку се издржливи што нема ниедна растурена у државава... Иначе барав по огласи, ама нема. На друго место не знам. За кои отпади мислиш?

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8678
Одг: Оштетени надворешни лајсни
« Одговори #4 на: Август 24, 2019, 14:38:37 pm »
Од што да се распаѓаат? Не е толку стара колата.

Сигурно биле третирани со некоја хемија.

Прашај по автоделови да ти донесат од некаде или во Хјундаи сервис да ти нарачаат.