Автор Тема: Type R браник и маска  (Прочитано 3716 пати)

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Type R браник и маска
« на: Август 16, 2019, 16:36:13 pm »
Здраво дечки,

Сакам да ве прашам каде би можел да најдам браник и маска за Honda Civic 1.8 Sedan i-vtec 2008 како следните на сликата:Го прашав и самиот сопственик на возилото, ми рече да се обратам во AutoLux, ама таму добив одговор дека немаат. Каде би можел да барам на други места?

Ви благодарам однапред.
Поздрав

Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #1 на: Август 16, 2019, 18:18:56 pm »
Имаат во AutoLux односно што немаат на лагер ама ќе нарачат и се чека да добиете


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #2 на: Август 16, 2019, 18:37:53 pm »
Имаат во AutoLux односно што немаат на лагер ама ќе нарачат и се чека да добиете


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

Прво ми рекоа дека немаат на лагер, па после тоа ми рекоа дека воопшто не ги ни имале - ни маската ни браникот...

Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #3 на: Август 16, 2019, 18:57:51 pm »
Имаат во AutoLux односно што немаат на лагер ама ќе нарачат и се чека да добиете


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

Прво ми рекоа дека немаат на лагер, па после тоа ми рекоа дека воопшто не ги ни имале - ни маската ни браникот...
Ако е така значи тие не се увозници за јапонски коли туку само европски коли за жал. Види кај Макдел ,кај некогашниот агросервис


Sent from my iPad using Tapatalk

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9928
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #4 на: Август 16, 2019, 19:34:02 pm »
Маска барај на ebay, или некаде на нет. А браникот на сликава ми личи како од стандард сивик.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6546
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #5 на: Август 16, 2019, 21:24:24 pm »
Го делам мислењето со Банзаи за браникот.

И обавезно ваква маска, многу е поубава од обичната.

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #6 на: Август 17, 2019, 12:46:44 pm »
Маска барај на ebay, или некаде на нет. А браникот на сликава ми личи како од стандард сивик.

Ќе побарам, немам нарачно до сега од Ebay - има можност да стигнат до МК?

Инаку еве како изгледа обичната маска со обичниот браник, има мала разлика... (подоле слика)

Го делам мислењето со Банзаи за браникот.

И обавезно ваква маска, многу е поубава од обичната.

Маската и дава налутен лик - затоа ми се свиѓа многу  >:( ;D


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9491
Одг: Type R браник и маска
« Одговори #7 на: Август 17, 2019, 22:30:25 pm »
Браникот е стандарден од фејслифт на FD2. Маска како што ти кажа Банзаи, само рачунај дека ако порачаш нова кинеска огромни се шансите да не легне како што треба и да личи како зината иверица што стоела во вода. Би ти препорачал да си најдеш половна OEM од Type R, малку ќе биде соленка ама ќе пасува како што треба.