Автор Тема: Репарација на пластични детали од ентериер со лепење на фолија  (Прочитано 12503 пати)

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Ај види колку е комплет вакви пластики кои и не одговараат на мојот модел бидејќи има разлика за обично радио и double din, и види разлика на фолија.
Поевтино би поминал кога оригиналните пластики би ги облепил со фолија по избор.
Карбон, брусен алуминиум па и такво дрво како на линкот од англискиот ибеј, не се по мој вкус.  :)


http://www.ebay.com/itm/Wood-Grain-adhesives-Vinyl-Black-Wood-MW9909-Choose-Your-Size/261285349354?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D0c5f7c1277d2404996382f3da24343e0%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D261285430973
Еве ова ми се свиѓа и е евтино решение.  ;)

Здравје кога ќе одам пак за скопје, некој клабер ќе замолам да порача наместо мене, да стигне на негова адреса па после ќе се раздужиме све што треба, бидејќи сум студент и немам искуство со порачувања од интернет вака ми е посигурно  :D

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9208
  • Аstra la vista baby !
Се наоѓаат доста пасати поопремени модели за делови по реклама5, па можеш да ги собериш сите пластичина. И централната конзола и пепелјарата и пластичината на рачките од вратите.

Зборувам за вакви:
http://www.passatplus.de/umbauteile/dekor/dekor_netzoptik.jpg

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Битола, ова чисто како пример го ставив од кај ми е идеата.  ;D
А и пак поскапо би било половни пластичиња од поопремен пасат кои и баш не се по мој вкус, сакам таков некој ефект black wood, може и piano finish.   :D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Piano Finish можеш да постигнеш со сјајна црна фолија, доколку е залепена како што треба.

Јас имав експериментално земено црна мат, црна сјајна и карбон фолија (сите од ПроГрафика во Скопје, појма неам по која цена, само знам дека карбонот беше најскапа), пошо сакав нешто да пробувам во кабината, ама се пишманив :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Па ако е до 1000 ден. црна сјајна фолија може да се проба.
Како се продава во ролни, па ти сечат колку ти треба или?

А каде поточно се наоѓа ПроГрафика (street view по можност)?
Голема благодарност велештрумф  :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
https://goo.gl/maps/7hx3xneJ5QF2

Се продава во ролни, ама може да ти сецнат по потреба. Само мислам дека една димензија е фиксна (120 цм или нешто така), другата е колку ќе кажеш :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Еј супер, знам каде се наоѓа. Благодарам уште еднаш друже  :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Кајне проблемен :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6299
  • Бенве сие бенве

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9208
  • Аstra la vista baby !
Кај другар во Пасатот ги има средено со сребрена фолија обична и баш свежо изгледа внатре, но и колата е сребрена па си одговара :)

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726
Ќе ти биде тешко да сликнеш, чисто да видиме како изгледа?  :D

Отсутен VW

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 45
  • TESLA фанатик
Decki da prasam nekoj vo skopje sto resavrira vnatresni platiski, racki i slicni ???
TESLA фанатик