Автор Тема: Opel Calibra Turbo 4x4  (Прочитано 312191 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21785
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2055 на: Август 17, 2020, 10:26:39 am »
Немој бе Стратро не ја давај...што ја ебам ќе ја давам работата  :-\

Иако ниту хендла ниту кочи како новиве, си има шарм како ретко која...и до денес го имам истото задоволство со секој поминат километар, како и првиот ден.

Сепак, доволно се 12 години квалитетна дружба... а со 2 коли (3 со се Југич) по дома не ни можам да помислам на нешто друго....нешто дивље.
« Последно менување: Август 17, 2020, 10:36:58 am Stratro »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21785
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2056 на: Август 19, 2020, 19:10:36 pm »
После скоро 12 години дружба, радости, ќејфови, патувања по одмори, свирки, сликање, крузање, чачкање, чипување, неодговорно возење, "јадење", порачки на делови, неизвесности, поправки и по некој квар и нервоза, колава ниту еднаш не ми здосади, ниту ме разочара.

Од прв до последен моменет беше она што барав, очекував и сакав да биде и ме научи што точно да барам во нејзиниот наследник, а што треба да го  сметам за апсолутно небитно.
Но, ова е  друга тема за друг пат.

Ви благодарам за убавите зборови и поддршка во темава која е отворена во Јануари 2011 година.

Сликава е од сабајелво. 


Let the end credits roll. :)Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4368
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2057 на: Август 19, 2020, 19:23:21 pm »
Ја даде?


Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1329
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2058 на: Август 19, 2020, 19:32:07 pm »
Се наежив дури го читав ова, како последна епизода од Grand Tour ми звучи.  :'(

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26894
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2059 на: Август 19, 2020, 19:38:42 pm »
Godspeed.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1512
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2060 на: Август 19, 2020, 19:48:16 pm »
Ubavo sroceno i preubav klip.

Sledata avantura neka e uste poprijatno povozbudliva :)

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2749
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2061 на: Август 20, 2020, 00:24:32 am »
:( ...

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2602
 • Custom made interiors
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2062 на: Август 20, 2020, 01:43:45 am »
Јас барем ќе имам задоволство да ја гледам низ Струмица 😊. Со среќа нека му е на новиот сопственик и се надевам дека ќе ја чува исто како до сега.

А тебе среќа со некоја нова приказна.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16411
 • Keep it 100
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2063 на: Август 20, 2020, 02:35:05 am »
Кај тјунерите од Дабиле да не ја даде?

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5433
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2064 на: Август 20, 2020, 09:28:25 am »
Американ, американ, американ!!! :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8218
 • Пичлеме
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2065 на: Август 20, 2020, 09:36:21 am »
Ојде единствената тема со Опел која ја следев :)
Нек је сасречом.
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21785
Одг: Opel Calibra Turbo 4x4
« Одговори #2066 на: Август 21, 2020, 11:38:09 am »
Колата е во вистински раце.

Благодарам уште еднаш.
Може клуч.