Автор Тема: BMW 335d e90  (Прочитано 27015 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12913
 • Пудингот на шоферството
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #135 на: Септември 07, 2021, 11:36:52 am »
Има еден дечко Битола отвара фарови мести лупи,Иле се вика прашај го него.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #136 на: Октомври 05, 2021, 13:51:42 pm »
Цркнаа и двете Osram Nightbreaker Laser во размах од 1 недела, си ги вратив Philips White Vision. Мачно менувањето нек сибе.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #137 на: Октомври 25, 2021, 15:09:14 pm »
Денес ми стигна а гледам си искоментирал за твојата рачка.За 11 зелени квалитетот е многу добар, не е гумифицирана рачката. Фри шипинг со Аљи.
https://www.aliexpress.com/item/32879978880.html
Рачката стигна за 2 недели, ја монтирав за 20мин, користејки само штрафцигер(обичен, крстач и torx t20). Одлично пасува и изгледа исто како фабричката, нема гумирана облога, самата пластика има шара како оригиналот демек кожа, држи цврсто, не крцка и не мрда. Се на се одличен производ за парите, нарачав и задни. Фала уште еднаш @Astraion
« Последно менување: Октомври 25, 2021, 15:14:44 pm Molec »


Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 394
 • Pixel Perfect
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #138 на: Октомври 25, 2021, 15:21:26 pm »
Уште не сум ја монтирал мојата.  ;D
Како ја извади старата? Ги исече залепените пластики шо ја држат рачката?

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #139 на: Октомври 25, 2021, 15:44:16 pm »
Ги кршев со обичен штрафцигер, ќе го протнеш меѓу пластиката и картонот и лост систем, се кршат со мал напор. Притоа и 1 нокт поцрнев пошто не сум многу талентиран и се правев на совозачко седиште :D полесно е со бормашинка да ги избушиш или со цвик цангла да ги сецнеш ама само штрафцигер имав при рака и пред пошта ја монтирав...до толку ме нервираше старата рачка што морав одма да ја сменам.


Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #140 на: Октомври 25, 2021, 16:35:13 pm »
само штрафцигер имав при рака и пред пошта ја монтирав...до толку ме нервираше старата рачка што морав одма да ја сменам.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #141 на: Октомври 30, 2021, 18:40:35 pm »
За жал немам поубава слика од овој мал OCD јубилеј ама денес саатот покажа 280.000км, вкупно 44.000км извозени откако ја купив. Сите километри поминати со неа ми беа најубавите до сега, алал нека се сите пари што сум ги дал за колава. Сеуште ме радува како првиот пат! :-*Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5495
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #142 на: Октомври 30, 2021, 23:20:02 pm »
Имаш печатна грешка, треба 180.000км!

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #143 на: Ноември 30, 2021, 16:27:50 pm »
Евиденција: На 27.11 монтиран зимски сет на 280800км.
Повторно одма приметив драстично поудобна вожња.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #144 на: Декември 16, 2021, 17:44:27 pm »
Регистрирана денес во АМСМ 15.200ден. Не ми дадоа поклонче :(


Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 299
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #145 на: Декември 16, 2021, 17:54:42 pm »
Регистрирана денес во АМСМ 15.200ден. Не ми дадоа поклонче :(

Цитат од мојата тема:

Се регистриравме денеска во АМСМ во Топанско, за прв пат од кога е во мој посед. Се решив да извадам и членска книшка за помош на пат за не дај боже.

Вкупен трошок БЕЗ зелен картон излезе 16.561 денар, што е горе доле колку што очекував. Сега сме раат до наредна година 8)

Бем ти младоста, 3000 кубика и скоро 300 коња со поевтина регистрација него за мојана :'(

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #146 на: Јануари 16, 2022, 16:30:09 pm »
Евиденција: 14.01 281.400км сменето уље филтри(уље, воздух, кабински) и антифриз.Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1747
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #147 на: Јануари 16, 2022, 19:59:32 pm »
Sti firmi izbra za filtri/ulje.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4323
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #148 на: Јануари 17, 2022, 08:09:59 am »
Филтри: Mahle
Антифриз: Shell до -20
Уље:

« Последно менување: Јануари 17, 2022, 09:17:29 am Molec »