Автор Тема: BMW 335d e90  (Прочитано 38716 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5789
 • French diamond
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #30 на: Јуни 02, 2019, 19:51:11 pm »
Скоро 600 коња ин тотал  :D Бмв-то е побрзо  според спецификации, а на видеото мерџо бега и тоа салам на крајот или така само изгледа ?

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #31 на: Јуни 02, 2019, 23:04:43 pm »
Директоре видеото не сака да го пушти, кажува нешто нот валид.... Инаку сакав да те прашам дали зема штопови, јас размислувам за фејслифт за моето па ако имаш од каде да земеме заедно може ќе добиеме попуст.

Присутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1576
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #32 на: Јуни 02, 2019, 23:07:22 pm »
Директоре видеото не сака да го пушти, кажува нешто нот валид

Вимео е паднат изгледа, пробај утре ваљда ќе го средат

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #33 на: Јуни 03, 2019, 08:21:10 am »
Скоро 600 коња ин тотал  :D Бмв-то е побрзо  според спецификации, а на видеото мерџо бега и тоа салам на крајот или така само изгледа ?
https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php


Мечето е побрзо на хартија, ама претпоставувам дека атмо мотор од 2002 со некаков модифициран ауспух изгубил некое коњче до сега. Кога возев позади него бев побрз (ваљда drafting) ама после првиот brake check решив да олабавам, сепак е јавен автопат благословен со непрегледни кривини, крпеници, вдлабнатини, кратери, камчиња во сите ленти и не ми се мења по трет пат шофершајбна ::) Криво ми е што не се сретнавме кај новата делница.

Наравоучение 5.0 V8 си е 5.0 V8 односно: No replacement for displacement! :)


Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9280
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #34 на: Јуни 03, 2019, 08:58:00 am »
Се гледаше од видеото дека станува збор за културна забава :)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #35 на: Јуни 03, 2019, 09:38:05 am »
Директоре видеото не сака да го пушти, кажува нешто нот валид.... Инаку сакав да те прашам дали зема штопови, јас размислувам за фејслифт за моето па ако имаш од каде да земеме заедно може ќе добиеме попуст.
Нема Hella кај нас, само некои кинески чкартоини. Можно е да одам за Немско летово па ќе пробам да донесам. Јас планирам вакви, иста форма имаат и истите сијалички пасуваат, не се со LED, разликата е само во горниот надворешен дел кој фабрички е црвен (десно). Не е некоја огромна промена ама мислам дека поубаво и стојат:


За да монтираш фејслифт штопови на е90 ќе треба и багажник да мењаш.

https://www.youtube.com/watch?v=uPmP1uQUX9U

А за е92 мислам дека можеш lci да монтираш без проблем, само ќе треба некој да ти ги искодира после.
« Последно менување: Јуни 27, 2019, 14:59:03 pm Molec »


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #36 на: Септември 20, 2019, 07:55:13 am »
Вчера сменети брисачи....издржаа скоро 2 години на скопско сонце и мразои. Земав пак Bosch ориџинале од Рели Рејсинг...многу фини луѓето, немаа лагер ама брзо најдоа и попуфче пуштија...ќе се пазари пак од таму.Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #37 на: Октомври 03, 2019, 08:09:47 am »
Цофна и втората Philips White vision, 2 месеци после првата (скоро 2 год издржаа, not bad)...купени Osram Nightbreaker, да си искористам поени од Верна. Долгите ќе останат White vision, ретко ги користам ваљда ќе потраат.

Прв муабет на продавачот...,,Брзо горат а?“...не знам прв пат ги купувам...,,Епа мене ми траат макс 6 месеци, можда до колата е.'' Lol ќе видиме ај.Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #38 на: Октомври 04, 2019, 12:32:13 pm »
Си горат брзо...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #39 на: Октомври 04, 2019, 12:56:36 pm »
Phillips xenon effect (бели, али не Битпазар бели) скоро 10 години на  Калибрата се ставени.
1000 че комад/100 евра за сите 6 на предните фарови.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #40 на: Октомври 04, 2019, 13:17:16 pm »
Phillips xenon effect (бели, али не Битпазар бели) скоро 10 години на  Калибрата се ставени.
1000 че комад/100 евра за сите 6 на предните фарови.
Тие ми беа претходните.

Уште сум скептик за LED-комплетите ама најверојатно тие ќе бидат следни на проба.


Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pixel Perfect.
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #41 на: Октомври 04, 2019, 15:03:39 pm »
Вчера сменети брисачи....издржаа скоро 2 години на скопско сонце и мразои. Земав пак Bosch ориџинале од Рели Рејсинг...многу фини луѓето, немаа лагер ама брзо најдоа и попуфче пуштија...ќе се пазари пак од таму.
Вакви адаптери?Ако се со вакви колку ги даваат? Сакам и јас за моето, со Аеротвинот и нивниот адаптер за Е90 не можам да ги користам пластиките од колата шо се ставаат врз адаптерите.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #42 на: Октомври 04, 2019, 17:18:42 pm »
Вчера сменети брисачи....издржаа скоро 2 години на скопско сонце и мразои. Земав пак Bosch ориџинале од Рели Рејсинг...многу фини луѓето, немаа лагер ама брзо најдоа и попуфче пуштија...ќе се пазари пак од таму.
Вакви адаптери?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ако се со вакви колку ги даваат? Сакам и јас за моето, со Аеротвинот и нивниот адаптер за Е90 не можам да ги користам пластиките од колата шо се ставаат врз адаптерите.
Да само заради тоа се неколку стотки поскапи...т.е. 1600ден. со попуст ми ги дадоа во Рели Рејсинг иначе регулар цена им беа 1800ден...во О-М истите се 2500ден Lol. Си вадат цени од џепче кој како стигне.


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #43 на: Декември 04, 2019, 13:48:39 pm »
Денес извадени летни, монтирани зимски гуми кај Борче, за чудо ниеден крив бандаж од зимските, вожња помека 8)


Отсутен MikiVW

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 69
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #44 на: Декември 05, 2019, 14:28:51 pm »
17k? Браво. Солено според мене. Можда за фејслифт со некоја порно боја, бандаж, мултимедија и сл. да, но за овој модел не мислиш дека беа премногу пари? Со здравје да се вози btw.