Автор Тема: Рендери и фотошопирани слики за нови модели  (Прочитано 202884 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #15 на: Декември 29, 2011, 13:47:26 pm »
Тешко дека ќе е подобра, пошто е неофицијален дизајн што го праел некој рандом дизајнер, а не официјален дизајн на нов модел.

И не мора да ја браниш, само поради тоа што е Lancia. Признај си на себеси, а и на сите други дека е ружен концептов. ;D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7917
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #16 на: Декември 29, 2011, 13:56:17 pm »
Првично се изненадив дека Ланчиа извадила нов модел и ми дојде убаво.
Не е баш убава на сликиве, посебно ме нанервира фаровите на бмв шо ми личат ама си има уникатни линии.
Тоа што ќе ми се свиѓа е ентериерот  :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #17 на: Декември 29, 2011, 13:58:01 pm »
Мене лично Ланчиите не ми се баш ама ич убави на лик!

Некна пред мене возеше една Тема со бугарски таблици...грдичка!
« Последно менување: Декември 29, 2011, 21:20:41 pm Sportex »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #18 на: Декември 29, 2011, 14:05:50 pm »
Дечки да не дојде до забуни тука ставам визии на дизајнери, што најчесно немаат врска со финалниот модел. А ако се блиску до него ќе напишам над сликата дека би требало таков да биде кога ке излезе. Сликиве тука се за да коментираме малку и да ја рашириме фантазијата. ;)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #19 на: Декември 29, 2011, 14:25:37 pm »
Тино среди ги линковите

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #20 на: Декември 29, 2011, 14:26:21 pm »
Не биваше нешо?

Пак некои чмарои да не се покажуваа? :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #21 на: Декември 29, 2011, 14:39:54 pm »
Овие рендери се многу блиску до реалните

NEW Honda NSX
NEW Audi A3Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #22 на: Декември 29, 2011, 15:01:25 pm »

Daaaaamn!!
Хечбек, или така ми личи? :)


Honda CR-Z Convertible
Daaaaamn x2!! :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #23 на: Декември 29, 2011, 16:24:50 pm »
До сеа најголем мерак, ми направи меганот...

Се изивнувам. :)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #24 на: Декември 29, 2011, 21:52:57 pm »
УУ   NSX-от лудница!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7470
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #25 на: Декември 29, 2011, 23:43:08 pm »
Oпасен дизајн NSX.....

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #26 на: Јануари 02, 2012, 02:32:07 am »
Веле рендеров од Ево Хечбек е катастрофа, се надевам нема да одат во овој правец, туку ќе го следат овој:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Honda CR-Z Convertible
Daaaaamn x2!! :D

Honda изјавија дека нема да се произведува CR-Z convertible, но еве како изгледа кога на играчка модел Honda CR-Z ќе и се извади кровот  ;)


Рендери NEW BMW M6:
New BMW M4:New BMW M3:Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 979
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #27 на: Јануари 02, 2012, 14:17:29 pm »
Аудито А3 ептен ми прави мерак. Тоа и се очекуваше од Ауди, чист и складен дизајн како на А1, А6 и А7. Инаку еве протекоа и слики од ентериерот, кој по се изгледа ќе остане ист со оној од концептот A3 седан.Се знае како и во другите модели ќе има стандард MMI со екран кој ќе излегува од предната конзола со опција за Google Maps да биде вклучен во навигацијата, отвори за ветилација позајмени од А1 и најквалитетен ентериер во класата. Едвај чекам да се почне со производство. Да не должам многу.


Сакам  :P
Зини да ти кажу.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6920
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #28 на: Јануари 02, 2012, 14:25:14 pm »
NSX-от е Алфа и Омега ...

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7917
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #29 на: Јануари 03, 2012, 08:51:57 am »
Аудито тапа!

Мое мислење...