Автор Тема: Рендери и фотошопирани слики за нови модели  (Прочитано 202961 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19641
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1620 на: Август 26, 2021, 22:22:16 pm »
Амерички шупак има замешано прсти тука...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalkнешто грешка си.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7925
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1621 на: Август 29, 2021, 22:29:35 pm »
За Линколн маската и фаровите сум грешка?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1622 на: Август 29, 2021, 23:26:29 pm »
Маската е инспирирана од оргиналот, а ледовите во светлата се продолжение на линиите на маската.


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7925
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1623 на: Август 30, 2021, 16:59:54 pm »
Lincoln.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19641
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1624 на: Август 30, 2021, 17:02:21 pm »
Дај слика од моделот на линколн што ти личи на овие.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1625 на: Август 30, 2021, 23:49:42 pm »
New Opel Calibra

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11294
 • Архитект
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1626 на: Август 31, 2021, 08:21:10 am »
Ова е старата со нови штопови и фарови.

Можи да се именува како фејс лифт.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1627 на: Август 31, 2021, 09:23:16 am »
Реално ова е тоа што се бара. А не топки. Или не дај боже сувој ала Пума, МахЕ и остали кражби на имиња.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33057
 • Таков е животот... јебига
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1628 на: Август 31, 2021, 19:03:21 pm »
Некако ја ема линијата на старата, овој рендер не би ја имал истата рекордна аеродинамика на старата. На хаубата би ја ставил централната препознатлива линија за Опелите, која не знам од која причина ја немаше на старата а ја има уште од Олимпија од 59-та година or so. Штоповите и задната хауба се непреиродно високи, А столбот треба да биде бајаги понизок, врвот на хаубата треба да е понизок.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1629 на: Октомври 18, 2021, 11:32:54 am »
New Opel Astra GTCОтсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #1630 на: Октомври 18, 2021, 11:42:22 am »
#notgonnahappen, за жал.