Автор Тема: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)  (Прочитано 4441 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10359
 • Giulietta QV VS 430i
Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« на: Јули 16, 2018, 16:14:56 pm »
Ова лето дел од годишниот одмор го минав во Милано, Италија, па приоритет бр.1 ми беше да го посетам музејот на Алфа Ромео. Секако тој дел од денот беше испланиран со без деца за да може што поквалитетно да го прошетам.
Нема да општам опширно, затоа што секој збор е излишен. Секој кој има можност да го посети, треба да го посети. Целото запознавање на историјата, тркачкото педигре итн. може само да се доживее.

Бајаги слики има, @zeroSignal извини, ама сите ќе ги постирам, па нек пукну сервери
Сликите нит се средувани, нит кропани, штракани се со телефон, на десен клик ги имате на фул резолуција


Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3555
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #1 на: Јули 16, 2018, 20:26:22 pm »
Милина за очи! Секоја чест!

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #2 на: Јули 16, 2018, 20:27:50 pm »
Браос! Дома вака да ти биде! :)
Се надевам и јас еден ден ќе пуштам толкава галерија во темава... :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #3 на: Јули 16, 2018, 23:04:06 pm »
 :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Бидејќи знаеме дека колите на слики и во живо не се исти, која кола лично тебе ти остави „wow“ впечаток?

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10359
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #4 на: Јули 16, 2018, 23:51:47 pm »
:-* :-* :-* :-* :-* :-*

Бидејќи знаеме дека колите на слики и во живо не се исти, која кола лично тебе ти остави „wow“ впечаток?

ако мора да изберам, на прво место би го ставил делот кој  е опфатен во видео клипчето
ежење

без посебен редослед, се повратив на 2-3 пати на овие:
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #5 на: Јули 17, 2018, 09:11:50 am »
На толку коли ниедна згодна италијанка не си сликнал...

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #6 на: Јули 17, 2018, 09:22:19 am »
Moze nemalo Italijanki, samo avtomehanicari :D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #7 на: Јули 17, 2018, 12:10:11 pm »
На толку коли ниедна згодна италијанка не си сликнал...

Тоа се нарекува воајерство. Во Италија не проаѓа лесно како овде ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10359
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #8 на: Јули 17, 2018, 12:28:59 pm »
тапа се италијанките
само слав што отишле на печалба вредат

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #9 на: Јули 17, 2018, 14:55:18 pm »
Музеј за уметност! Машала одлична содржина има, треба да се посети ова еднаш во животов.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7747
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #10 на: Јануари 11, 2019, 17:30:16 pm »
И на Симо си ја сликнал  8)


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Museo Storico Alfa Romeo (pic heavy)
« Одговори #11 на: Јануари 11, 2019, 18:43:35 pm »
И на Симо си ја сликнал  8)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Доста мои има во тоиј музеј.. барем едно 10-тина ;) Секако и оваа е една од моите. Сосе боја сосе све погодена :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.