Автор Тема: Avto Kozmetika - MOTIP !  (Прочитано 25342 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #15 на: 08 Февруари 2014, 19:45:49 pm »
Здраво, дали ги имате следниве, и ако може цена и нешто подетално за нив ?

000406   ПОЛИР И ВОСОК   500 ml
000506   СПРЕЈ ЗА СЈАЈ НА БРАНИЦИ И ПЛАСТИКА   400 ml
000403   ЧИСТАЧ НА ТАПАЦИР   400 ml (ова е и за седиштата? )
000436   AIRCOREFRESHER / освежувач на клими /  – портокал   150 ml
000594   СПРЕЈ ЗА СЈАЈ НА ГУМИ   400 ml
000500   SCRATCH A WAY – одстранувач на гребнатини   100 ml

+ И патосници глендринг сакам да земам (за клио, 1800 денари што се), ако прави нешто разлика во цените..

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #16 на: 08 Февруари 2014, 21:16:01 pm »
neso ne mi e jasno. velite 80% popust a vcera u brikolaz ko da vidov deka sprej za kocnici e 180 denari...

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #17 на: 09 Февруари 2014, 07:33:12 am »
Здраво, дали ги имате следниве, и ако може цена и нешто подетално за нив ?

000406   ПОЛИР И ВОСОК   500 ml - Imame
000506   СПРЕЈ ЗА СЈАЈ НА БРАНИЦИ И ПЛАСТИКА   400 ml Nema
000403   ЧИСТАЧ НА ТАПАЦИР   400 ml (ова е и за седиштата? ) Nema ( no moze da ima od nekoj drug brend )
000436   AIRCOREFRESHER / освежувач на клими /  – портокал   150 ml (nema)
000594   СПРЕЈ ЗА СЈАЈ НА ГУМИ   400 ml (od motip nema, od drug brend treba da proveram )
000500   SCRATCH A WAY – одстранувач на гребнатини   100 ml Imame

+ И патосници глендринг сакам да земам (за клио, 1800 денари што се), ако прави нешто разлика во цените.. Patosnici za Clio imame


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #18 на: 09 Февруари 2014, 07:34:23 am »
neso ne mi e jasno. velite 80% popust a vcera u brikolaz ko da vidov deka sprej za kocnici e 180 denari...

Darko, popust imame, bidejki sakame da ja rasprodademe robata, i veke e 70-80% prodadeno, a vo Brikolaz nie ne nosime, oni sami nosat od Bugarija, jas licno ne sum bil vo Brikolaz od koga se otvori taka da neznam sto ima tamu ...

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #19 на: 09 Февруари 2014, 20:13:04 pm »
Ако можи да ми пуштите слика од полир и восокок и тоа освежувачот за клими (од што имате? И во отворите за вентилација се прска или ?)..

Едит, и средства дали имате за чистење на седиштата и тапацирите ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #20 на: 10 Февруари 2014, 06:53:39 am »
Polir i vosok ima, osvezuvac za klimi nema, a i ne se prska vo ventilacija nego se ostava vo kolata da prska, a klimata da vrti. Sredstvo za cistenje tapaciri imame, da proveram pa pokasno ke ti pisam

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #21 на: 17 Февруари 2014, 20:21:16 pm »
која марка е транспарентниот спреј ?

јас купив дупли колор од бриколаж црвен,после месец дена  си еба мајката бојата избледе

имате на лагер нешто посаглам ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #22 на: 17 Февруари 2014, 23:25:45 pm »
Sprejot e od MOTIP, ali mislam deka imaat isto proizvodstvo so Dupli Color.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #23 на: 18 Февруари 2014, 00:24:34 am »
директно искуство со спрејчето ?

зошто еве втор пат ги префарбувам и наредно најверојатно ќе биде обичен црвен спреј

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #24 на: 18 Февруари 2014, 06:39:00 am »
Jas licno imam koristeno od istiot , i ja vozev kolata 2 god nisto ne se sluci, nitu se izlupi nitu oblede ni nisto... vredi da se proba, sprejot e na golem popust, 150 den mozam da ti go dadam. Probaj mislam deka ke bide ok.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #25 на: 18 Февруари 2014, 17:10:22 pm »
ќе поминам деновиве

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #26 на: 18 Мај 2018, 09:04:18 am »
Decki, posto odamna nemam pisuvano ovde nisto, a samo sto mi stasa celata kolekcija na MOTIP - Dupli Color , site proizvodi videte gi na:

http://auto5.mk/avto-kozmetika/motip

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6076
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #27 на: 18 Мај 2018, 09:37:56 am »
Да не имате случајно темно сив мат спреј?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #28 на: 19 Мај 2018, 09:15:28 am »
Zdravo, temno siv samo SJAJ , mat nema.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: Avto Kozmetika - MOTIP !
« Одговори #29 на: 19 Мај 2018, 09:24:07 am »
Односно, мат немат, имат немат.