Автор Тема: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017  (Прочитано 15349 пати)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1576
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #165 на: Декември 10, 2022, 09:28:33 am »
Na Passatot koj prosliot Januari mu istece lisingot a bese Full Full oprema, non stop mu se slucuvaa vakvi raboti, celo vreme nekoja elektronika, modul i sl.
Da na kraj od koga go zel noviot sopstvenik na okolu 130k km da pocne da zeza i automatikot.

Premnogu elektronika znaci i pocesto odenje na servis osobeno kaj evropski koli.

Ne si pominal epten skapo, ama pak za nash standard pa i ne e bas evtino, kolku redoven servis na poveke od pola avtomobili tuka na forumov :D

DSG на 110к прави проблеми 😮

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10643
 • 430i
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #166 на: Декември 21, 2022, 09:44:54 am »
Помина цела година како се дружиме со бенџо, дојде ред за втора регистрација.
Вчера 20.12. на 71.020км регистрирана во АМСМ.

 • AO 10.094 ден.
 • ЈП 3.664 ден.
 • ТП 2.939 ден.
 • + ГЗК + Каско

Некое сликиче, да не биде штуро


« Последно менување: Декември 21, 2022, 11:18:20 am marjanot »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4609
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 430i Gran Coupe M Sport LCI (F36) 2017
« Одговори #167 на: Декември 21, 2022, 10:19:49 am »
Љепотиц!