Автор Тема: Прекрасно искуство со Suzuki Swift, негативно искуство со Миркат Скопје  (Прочитано 24430 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6254
Здраво, пошо јас купив сузуки балено од 2017та година, дали имаш искуство со апдејт на мапите и на фирмверот дали си прашал во сузуки како иде тоа? Сакам да ги апдејтирам мапите на навигацијата пошо се од 2017 година. Исто гледам некои го апдејтираат софтверот во кола со усб нешто се прави но дали си имал искуство со ова и дали си прашал во сузуки?
Дали имаш слот за СД картичка ?

Отсутен adjolev

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Здраво, пошо јас купив сузуки балено од 2017та година, дали имаш искуство со апдејт на мапите и на фирмверот дали си прашал во сузуки како иде тоа? Сакам да ги апдејтирам мапите на навигацијата пошо се од 2017 година. Исто гледам некои го апдејтираат софтверот во кола со усб нешто се прави но дали си имал искуство со ова и дали си прашал во сузуки?
Дали имаш слот за СД картичка ?
Да

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 574
 • Colt-че
Здраво, пошо јас купив сузуки балено од 2017та година, дали имаш искуство со апдејт на мапите и на фирмверот дали си прашал во сузуки како иде тоа? Сакам да ги апдејтирам мапите на навигацијата пошо се од 2017 година. Исто гледам некои го апдејтираат софтверот во кола со усб нешто се прави но дали си имал искуство со ова и дали си прашал во сузуки?
На софтверот/фирмверот се прави update со стикче. Има повеќе места на интернет каде можеш да ја симнеш последната верзија како на пример xda или forum.hr

Што се однесува до мапите, тие се вчитуваат преку sd картичката што ти во слотот од SLDA уредот и не можат да се update-ираат. Се купува нова картичка со нова верзија на мапите и се става на местото на старата.
Цената во официјален е неколку стотини евра, но има копии за 50 долари на ebay. Искуствата со копиите најчесто се ОК од тоа што имам читано по форуми.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Потпис.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6254
Како што пиша @savage мора СД картица со мапи, порачав јас, првиот пат стигна за мои блиски, сега и за комшии порачани ми се два комада.

Само ставаш картица и си тера. Иако Македонија ја нема на листата сосема нормално си ги покажува сите улици.

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Imas karti na ebay
Jas od tamu zemav za vitarata i raboti odlicno
2000 den