Автор Тема: Hyundai  (Прочитано 268392 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Hyundai
« Одговори #2295 на: Мај 18, 2021, 21:21:35 pm »
Nice.

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3453
Одг: Hyundai
« Одговори #2296 на: Мај 18, 2021, 23:01:34 pm »
Добар гољфи.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Hyundai
« Одговори #2297 на: Мај 19, 2021, 00:56:06 am »
Добар е Гољфито, ама мене некако ми се губи покрај Хјундаиво. Многу подобро ми изгледа и30ката.

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 389
Одг: Hyundai
« Одговори #2298 на: Мај 19, 2021, 15:42:40 pm »
Јас имав шанса да возам и30Н и мое мисење е дека и у вожња се губи голфот а за цената ич да не почнуваме
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен AND_031

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 348
Одг: Hyundai
« Одговори #2299 на: Мај 20, 2021, 02:57:46 am »
Јас имав шанса да возам и30Н и мое мисење е дека и у вожња се губи голфот а за цената ич да не почнуваме

И редно е како 10 години постар модел да се губи.
« Последно менување: Мај 20, 2021, 03:04:39 am AND_031 »

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 389
Одг: Hyundai
« Одговори #2300 на: Мај 20, 2021, 09:18:44 am »
Јас имав шанса да возам и30Н и мое мисење е дека и у вожња се губи голфот а за цената ич да не почнуваме

И редно е како 10 години постар модел да се губи.
Jа не го споредив со 5ка па 10 години, и30Н имаш и од 2017та модел како што е тој горе а до него тоа е 6ка ако не се лажам
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Hyundai
« Одговори #2301 на: Мај 20, 2021, 11:37:42 am »
Golf 5 во Европа се произведуваше (мислам) до 2009. Голф 6 е од 2009 до 2013, па од 2013 е Голф 7. Таман си е коментарот. :)

--

Мене и Хјундаито и Голфот ми изгледаат одлично. Не би ми сметало ни едно ни друго. :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Hyundai
« Одговори #2302 на: Мај 20, 2021, 15:08:10 pm »
Чисто информативно, Голфот е R, така да, верувам дека ќе го измлати Хјундаито од аспект на вожња.

Како и да е, како појава, Хјундаито ми е попривлечно од Голфот.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8544
Одг: Hyundai
« Одговори #2303 на: Јануари 05, 2022, 12:58:26 pm »

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 389
Одг: Hyundai
« Одговори #2304 на: Јануари 07, 2022, 13:17:37 pm »
Новиве модели се за дизајн супер али како што видов и за цените се негде може 20% плус од тоа што биле
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Hyundai
« Одговори #2305 на: Јануари 07, 2022, 13:26:25 pm »
Новиве модели се за дизајн супер али како што видов и за цените се негде може 20% плус од тоа што биле
АПП е веќе на сите производи цената.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8544
Одг: Hyundai
« Одговори #2306 на: Април 18, 2022, 12:24:41 pm »
Овакво немилосрдно (сестрано) тестирање немам видено досега, сега ќе треба да разгледам повеќе видеа од каналов :)

« Последно менување: Април 18, 2022, 12:29:52 pm Mikius »

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 389
Одг: Hyundai
« Одговори #2307 на: Април 18, 2022, 18:07:44 pm »
Забораивте за Ајконик 5 да кажете дека е прогласен во неколку категории за најдобар ;)
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Hyundai
« Одговори #2308 на: Април 18, 2022, 19:10:26 pm »
Мислиш Ајоник. :)

Само што објавив, планирав ама подзаборавив, фала за потсетување! :D

https://www.carclub.mk/2022/04/18/elektricniot-hyundai-ioniq-5-e-svetski-avtomobil-na-godinata-za-2022/

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 389
Одг: Hyundai
« Одговори #2309 на: Април 18, 2022, 20:47:06 pm »
Мислиш Ајоник. :)

Само што објавив, планирав ама подзаборавив, фала за потсетување! :D

https://www.carclub.mk/2022/04/18/elektricniot-hyundai-ioniq-5-e-svetski-avtomobil-na-godinata-za-2022/
Мала грешка... да за Ајоникот ;)
Hyundai Elantra 6th G