Автор Тема: Цени за промена на гуми летни/зимски  (Прочитано 24606 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4803
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #105 на: Ноември 06, 2022, 21:44:04 pm »
Здраво,
Која е отприлика цената по вулканизерскиве сервиси, да се наместат гумите на челичен бандаж, да се монтираат на возило и да се избалансираат?
mene pozadi olimpiko vo taftalidze me odraa 1800 denari. Montaza na gumi 16ki na celicen bandaz,balansiranje i novi ventili... E sega mi gi cistese i od vnatre malce bandazite po ivica kaj sto imase malce korozija ama sepak mislam deka e preskapo.

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1558
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #106 на: Ноември 07, 2022, 13:51:51 pm »
Можеби ќе му одговара цената и локацијата на некого.

Локација: Бутел-Радишани (љуботенски пат)


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2010
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #107 на: Ноември 07, 2022, 15:10:43 pm »
Ova se odlicni ceni vo odnos na drugi izvikani mesta.
Dali imas iskustvo so servisot da spodelis.

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1558
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #108 на: Ноември 07, 2022, 19:31:27 pm »
Немам искуство, ми излезе реклама на инстаграм. Според името, вулканизеров е сега отворен. А и на сликите што ги имаат ставено, машините изгледаат нови. Тоа значи дека повеќе ќе се трудат за да стекнат клиенти или пак ќе се учат на колите оваа сезона :D .

Јас ако имав гуми за монтирање би им дал шанса. Секако никаде не работат со момент клуч, гребат бандажи, не пумпаат според пропишано и не балансираат добро.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1173
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #109 на: Ноември 23, 2022, 22:58:41 pm »
Поради гужва и товарени гуми во гепек, бев во еден партизански сервис карши старо „Борово“ во Ѓорче (до лимарот)

18ки (235 50 18) промена летни во зимски со балансирање = 1.000че.
Осем што местото е максимално неуредно, работата си ја завршија коректно.

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 482
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #110 на: Ноември 24, 2022, 12:41:54 pm »


Sent from my SM-G998U1 using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #111 на: Ноември 24, 2022, 13:51:42 pm »
преку Телеком апликацијата има попуст во Мотоцентар


Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16530
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #112 на: Ноември 24, 2022, 14:32:37 pm »
Ова е попуст за купување мислам :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #113 на: Ноември 24, 2022, 15:26:36 pm »
епа грешна тема ;D

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2010
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #114 на: Ноември 24, 2022, 16:57:03 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G998U1 using Tapatalk
A da dojdam do Negotino da smenam gumi i zemam od tvojata rakija, rakijata taka gratis ke mi izleze vo odnos na cenive vo Skopje.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2010
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #115 на: Ноември 24, 2022, 16:58:25 pm »
Ова е попуст за купување мислам :)
Jak popust upm. I kujznae koja cena ke ja racinaat za startna koga cenite gi dignaa u plafon.

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 482
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #116 на: Ноември 24, 2022, 17:30:20 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G998U1 using Tapatalk
A da dojdam do Negotino da smenam gumi i zemam od tvojata rakija, rakijata taka gratis ke mi izleze vo odnos na cenive vo Skopje.
Бујрум

Sent from my SM-G998U1 using Tapatalk


Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 354
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #117 на: Ноември 26, 2022, 05:27:37 am »
1500 ден Мотоцентар

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #118 на: Ноември 26, 2022, 12:38:33 pm »
Вчера променив тркала и на Шкодата. 400 денари кај дечките Смилевски

Значи без балансирање и слично.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33182
 • Таков е животот... јебига
Одг: Цени за промена на гуми летни/зимски
« Одговори #119 на: Ноември 26, 2022, 22:01:35 pm »
1500 ден Мотоцентар

А за кој ѓаол? Не знаат да балансираат, два пати им се враќам ради лошо балансирање, треба и трет пат. Шутраци