Автор Тема: Guma vo rolna  (Прочитано 8653 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Guma vo rolna
« на: 11 Февруари 2014, 12:10:02 pm »
Guma vo rolna so visina od 2m , za izrabotka na patosnica za bagaznik , za site vozila. Istata e koristi za oblozuvanje na tovarniot del, na kombinja i pikapi, kako i izrabotka na patosnici za istite.

Cena : 1m2 - 500den

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #1 на: 14 Февруари 2014, 12:03:14 pm »
Kolkava e debelinata na istata.
Dali e mazna ili rapava.
Dali pusta crnilo koga nekoj predmet ke se pridvizi vrz nea.
Dali e otporna na soncevi zraci za da se montira na otvoren prostor.
Kolkava dolzina ima celata rolna.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #2 на: 14 Февруари 2014, 13:13:34 pm »
И пушти некоја слика да видиме.. Има нешто шара на него или пак мазна е целата ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #3 на: 15 Февруари 2014, 18:19:00 pm »
aleskandartbt

debelinata e 5mm
mazna e so mali sari odozgora
ne pusta crnilo
neznam dali e otporna na soncevi zraci, mislam deka DA, ali sepak neznam dali moze nadvor da se montira isto mislam deka ke moze, sepak e nameneta za vnatre
rolnata e visoka 2m , a dolzinata e po zelba

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2216
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #4 на: 15 Февруари 2014, 20:57:02 pm »
Значи за 500ден добиваш должина 1м и ширина 2м, за 1000ден 2*2м.
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #5 на: 15 Февруари 2014, 22:04:54 pm »
Ne, 1000 den e , 1m x 2m i toa e i najmalce sto moze da se zeme.... sirinata odnosno visinata e 2m, a dolzina po zelba, od 1m pa nagore

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #6 на: 11 Август 2014, 01:57:15 am »
ако дојдам со комбето, ке може да се скрои од внатре во товарниот дел, да се покрие цело... должина има некаде околу 2,8 метри а ширината е помалку од 2 метри... сакам да кажам, ке го скроите ли вие тоа?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6094
 • 69
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #7 на: 11 Август 2014, 08:11:34 am »
100% дека ке ти го скројат и напикаат како што е ред :)
Само што имаат и нова локација, да знаеш, да не се заебеш ко ја да луташ по магацинине во Момин поток :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #8 на: 11 Август 2014, 16:31:46 pm »
Onak, moze da se napravi bez proble, pomini kaj nas NA NOVATA LOKACIJA ( SaleSk fala na podrskata  :D ) ke vidime sto mozeme da storime. Gledam parno nesto pravite, pa i toa ke mi treba taman da vidime sto kako. Baraj me 075 203 346

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #9 на: 20 Октомври 2014, 22:35:18 pm »
често идам во визбегово, таму имам добавувачи.. и утре ке идам... а денес, гужва на качанички пат на семафорот, последниот кон визбегово, колона огромна... начекав момент еден, на 200 метри пред семафорот има пролаз, да влезеш на улицата што иде паралелно со качанички пат, и воедно истата се качува на надвозникот, па пак се спушта после него... тука стално практикувам да го правам ова ако има гужва... и денес исто, возам, и при самиот крај на улицата, пред да се качи скроз на надвозникот гледам табла самад, лево некаде натака... така да ве најдов, сосем случајно, ама ептен во брзање бев, и немав време да застанам...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #10 на: 21 Октомври 2014, 06:49:27 am »
Onak, koga pak ke izbegnuvas guzva, taka slucajno, pomini na kafe, odmori od guzva malku :D

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #11 на: 27 Февруари 2022, 02:25:10 am »
Ima li uste od ovaa gumava vo rolna?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Guma vo rolna
« Одговори #12 на: 28 Февруари 2022, 14:44:52 pm »
Da imame