Автор Тема: Tepisonski Patosnici  (Прочитано 49935 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 574
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #135 на: Февруари 21, 2018, 11:28:07 am »
Busav - moze da se napravi, 1200 ili 1800den zavisno od tepisonot :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6066
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #136 на: Февруари 23, 2018, 03:46:02 am »
Ќе порачувам патосници за бмвто.. Е сега во самад имаат и црни и крем боја.. Пошто кај мене е крем ентереиерот со све пропратно, какви ќе стојат подобро ?


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 574
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #137 на: Февруари 23, 2018, 22:06:44 pm »
Kremot sigurno ke izgleda odlicno, samo sto sekoe stapnuvanje ke pocrnuva tepihot, inaku moe mislenje e krem :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18419
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #138 на: Февруари 24, 2018, 05:04:32 am »
Исклучиво црни.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6066
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #139 на: Април 08, 2019, 01:02:20 am »
И после година дена уште си стојам со гумените али дојде време да ставам теписонски.. Доста е...

Ај уште некое мислење какви да ставам, црни или крем ? Незнам кремастите како би се валкале, црните нели знам секое стапнување се познава...

 
Ќе порачувам патосници за бмвто.. Е сега во самад имаат и црни и крем боја.. Пошто кај мене е крем ентереиерот со све пропратно, какви ќе стојат подобро ?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #140 на: Април 08, 2019, 10:06:25 am »
Ја би крем. Имав крем ентериер и со крем патосници беше фабрички и секако личи како што треба.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3673
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #141 на: Април 11, 2019, 09:26:57 am »
Исто. Многу пофинта е да не се приметува дека има патосници, поубаво е за око.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.