Автор Тема: VIN декодери, инфо за возила според број на шасија?  (Прочитано 6344 пати)

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
Мислам дека нема ваква тема.

Препорака за веб страни за проверка по VIN, дали бесплатно дали со плаќање како било, за сите марки или поединечно за одредени.  Може да се постираат веб страни за лоцирање на одреден дел, каталог за делови каков тип носи итн... Темава можеби би била од помош за купување половни возила, има страни каде со надомест се проверува дали била пријавена како украдена, дали учествувала во удес итн.

Еве некои од мене

https://vindecoder.eu/

https://www.catcar.info/ford/?lang=en

https://www.autodna.com/

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1492
Одг: VIN декодери, инфо за возила според број на шасија?
« Одговори #2 на: 29 Декември 2016, 12:06:29 pm »
..

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: VIN декодери, инфо за возила според број на шасија?
« Одговори #3 на: 29 Декември 2016, 12:35:08 pm »
ВИН декодер е лесно. Само многу информации ти се „затскриени“. Мора да платиш. Јас си платив преку autodna. 5 EUR ако не се лажам.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: VIN декодери, инфо за возила според број на шасија?
« Одговори #4 на: 29 Декември 2016, 12:44:00 pm »
I tie 5 evra kolku vreme ti vazat?

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен steff_92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Здраво на сите,

Дали користите некоја страна како Parts Catalogue преку VIN Number?

Отсутен atimofejev

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 69
Здраво на сите,

Дали користите некоја страна како Parts Catalogue преку VIN Number?

https://www.ilcats.ru/?function=catalogsList&language=en

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4518
 • Шо да пишам тука?🤔
Здраво на сите,

Дали користите некоја страна како Parts Catalogue преку VIN Number?
ilcats.ru
elcats.ru
emex.ru

Отсутен brastor

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Здраво. Јас користам decovin.expert - website
« Последно менување: 17 Јуни 2024, 13:22:12 pm brastor »