Модификации > Аудио & Видео

Прашања и советување

(1/140) > >>

Chlink:
Еј луѓе, барам а купам плеер за во кола, сега не се разбирам многу во тие техники и не знам како да се изразам, ми треба плеер кој од него искача екран, видов денес еден алпина ми слам дека беше, но го видов само преку излог дека беше затворено. Дајте некој линк, совет , цена отприлика колку одат или ако некој знае да продаваат половно такво ќе ми заврши работа.

velestrumf:
Претпоставувам дека бараш некое од овие:

http://www.alpine-electronics.com.mk/produkti/mobile-media-stations.html
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/109/281/AVH-5200BT/index.html

Сега претежно идат во пакет како навигациски уреди, плус милион други функции, не само како ДВД плеер или нешто слично.
Неам појма која цена се, знам дека едно време беа одвратно скапи. Башка, рачунај дека се мета на крадци, па (пу пу не дај Боже),
можно е да останеш и без уредот.

Што се однесува за половно или не, најискрено, неам баш изградено мислење за тоа, поготово за вакви уреди...
Ама ново си е ново нели :)

Igor:
Еве ти линк со македонски цени :) http://www.dogsecurity.mk/component/virtuemart/category/6/dvd.html

Chlink:
Бев прееска гледав што е како е и изгледа дека ова ќе го земам http://www.dogsecurity.mk/mk/component/virtuemart/details/546/6/dvd-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B5%D1%80%D0%B8/clarion-vz-409e.html  дојдовме до цена од 24 500 со се монтирање.

velestrumf:
Охохооооо.... епа ајде поздрави и честички :)
К'смет, успех, па да викаш на Водно, да го тресеме Скопје и да кршиме шише у знак на здравица :D

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија