Автор Тема: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)  (Прочитано 81805 пати)

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1880
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #600 на: Април 03, 2021, 14:22:18 pm »
Од сеќавање, нитни сме ги бушеле со бургија. Едино проблем ако падне топчето во некој затворен простор па после тропа.
Море која простор, 235кс има да ја дувнат одма!

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #601 на: Април 03, 2021, 17:48:52 pm »
Повратак џедаја, ко нова кола :)

Не знам колку ти се замара и дали воопшто имаш услови, ама мислам можеш да ги "истајш" нитните со рамен шрафцигер и чекан.

Абе пробав ја, ама ми беше страв да не го истаам цел издув ;D

Ова со бургија не знам како би одело, за паѓање нема кај да паднат за да тропаат.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15270
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #602 на: Април 03, 2021, 17:59:32 pm »
Се буши главата на нитната со бургија, алуминиум или некој друг мек метал се нитните. Откако ќе отпадне главата, нитната не држи ништо.

Претпоставувам 4тата нитна е директно од горе, така да за неа пробај со шрафцигер и чекан, другиве со бургија за 10 секунди ќе ги скинеш :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #603 на: Април 11, 2021, 00:49:17 am »
Средено денес со длето и чекан  ;D
Пола саат работа, ги исчукав нитните, наштрафив новите.

Ми се свиѓа како се пополнија отворите, да ја заперам ќе ставам и подобро фото

Да не претерувам, ама и звукот се смени :D  ::)
И јас среќен и децава среќни, заеднички беше трудотОтсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3332
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #604 на: Април 11, 2021, 21:23:11 pm »
Многу добро излегло. Нек се деца радују. :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #605 на: Април 11, 2021, 22:20:38 pm »
Ти си черко татин син  ;D

Фацата кога турираше


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39929
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #606 на: Април 11, 2021, 22:23:16 pm »
Имаш канал у двор?! Damn, прав алфиста!!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #607 на: Април 11, 2021, 22:28:29 pm »
И тоа доволно широк двајца да се дружат внатре ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39929
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #608 на: Април 11, 2021, 22:44:15 pm »
Ова да го рачунам како покана?! ;D Пиво од мене!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #609 на: Април 11, 2021, 22:50:07 pm »
- Момци, шо праите?
- Еве, си ги глеаме одоздола.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39929
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #610 на: Април 11, 2021, 22:51:43 pm »
- Момци, шо праите?
- Еве, си ги глеаме одоздола.
кај тече уље.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3332
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #611 на: Април 11, 2021, 22:59:51 pm »
Ние затоа си имаме рампи за качување. :D

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #612 на: Април 12, 2021, 01:44:19 am »
Овие со Тојота шо прават?!

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3961
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #613 на: Април 12, 2021, 08:36:17 am »
Овие со Тојота шо прават?!


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #614 на: Април 24, 2021, 23:23:54 pm »
година дена, секој де се меле едно те исто:
 • хигиена
 • маска
 • дистанцирање

и мојава се дистанцираше денес  ;D

пола година се натегав и барав соодветни дистанцери, безуспешно
од огласи, па Жаре ќе донесе да пробам, во Тетово има ама со грешен централен отвор, ама во наредната тура ќе има, до 90евра за пар ама ќе ти ги дадам за 80 зошто ќе треба да направиме прстенчиња...

среќа зетко ничим изазван се најави у 5 дена дека ќе доаѓа, па го пратив во локална радња во Милано, му дадов инструкции и ми донесе 4 комада сосе продолжени штрафови и сет сигурносни за 120еур.вака беше претходно:

вака дојде после:

*не е клапната скроз после спуштање од дигалка, таман си дојде

него, ќе истераат ли задниве плочки уште 40-тина иљади, изгледа фабричките се ;D