Автор Тема: Skoda Superb Active 2.0 TDI  (Прочитано 67476 пати)

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #255 на: 26 Ноември 2022, 15:23:54 pm »
Од денес на изминати 52.000 км на зимски гуми.
Со летните поминато 7.700 км. И ова им е последна сезона, на пролет ќе добие нови гуми.


upload images


Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #256 на: 03 Декември 2022, 07:36:31 am »
Вчера на 52.000 км колава беше на редовен сервис повторно кај Митревски.
Сменето уље, филтри за уље, нафта и полен.
Од последната промена до сега поминато 10.450 км.


Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #257 на: 05 Декември 2022, 21:00:37 pm »
https://www.instagram.com/reel/Ck8XGGQgU9q/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

@R2D2 @miksi @loopz

Поздрав до сите шкодаџии и до оние што ги испуштив :)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #258 на: 05 Декември 2022, 21:10:47 pm »
Еве го пред мене.А еве го веќе после мене како го гледам во ретровизор :)Инаку јас многу бу сакал да сум во Ламбото, па ако сака некој и со Шкода Фелиција нека биде побрз, ама ич нема да ми биде криво :)

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #259 на: 05 Декември 2022, 23:23:18 pm »
Значи вистина е :)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #260 на: 12 Април 2023, 15:45:51 pm »
Денес на 55.300 изминати километри извадени зимските гуми, зимава со нив поминато 3.300 км.
Ставени нови Континентал Премиум Контакт 7, голема благодарност до @Prcot 

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5478
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #261 на: 12 Април 2023, 16:16:30 pm »
Денес на 55.300 изминати километри извадени зимските гуми, зимава со нив поминато 3.300 км.
Ставени нови Континентал Премиум Контакт 7, голема благодарност до @Prcot 
Cekaj ti bese posle mene vo Radishani ?

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #262 на: 12 Април 2023, 17:31:53 pm »
Денес на 55.300 изминати километри извадени зимските гуми, зимава со нив поминато 3.300 км.
Ставени нови Континентал Премиум Контакт 7, голема благодарност до @Prcot 
Cekaj ti bese posle mene vo Radishani ?

Да

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2952
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #263 на: 12 Април 2023, 17:43:14 pm »
Денес на 55.300 изминати километри извадени зимските гуми, зимава со нив поминато 3.300 км.
Ставени нови Континентал Премиум Контакт 7, голема благодарност до @Prcot 

Прочот продава Континентал гуми? Подобри цени од Мотоцентар има?

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #264 на: 12 Април 2023, 17:54:49 pm »
Мотоцентар немаа ПК7 во мојата димензија па неможам да споредам.

Ама пиши му и ќе си видиш со него.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2609
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #265 на: 12 Април 2023, 20:00:50 pm »
A civo a lamboto, stalno go gledam parkirano vo GTC nikako da me pomine :)

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #266 на: 19 Мај 2023, 10:33:26 am »
Регистрирана ...

Давачки на технички - 6.800 ден
Полиса и Зелена карта - 11.200 ден
Вкупно за годинава - 18.000 ден

Каското е плус на ова.


« Последно менување: 19 Мај 2023, 11:33:53 am kalimero »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #267 на: 19 Мај 2023, 11:47:47 am »
Како е каско годинава? Пак да не кренаа?

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #268 на: 19 Мај 2023, 13:21:56 pm »
Како е каско годинава? Пак да не кренаа?

Не, иста цена е, нема промени.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Skoda Superb Active 2.0 TDI
« Одговори #269 на: 23 Септември 2023, 10:33:44 am »
Стигнав до 60.000 км,Убава како и првиот ден :)