Автор Тема: Mercedes B180 cdi w245  (Прочитано 6305 пати)

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3131
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #45 на: 28 Јануари 2023, 15:32:17 pm »
@kire95 Zastrugaj gi i dojdei kaj mene ke gi duvneme 😁

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #46 на: 28 Јануари 2023, 18:58:02 pm »
@kire95 Zastrugaj gi i dojdei kaj mene ke gi duvneme 😁
Здравје на пролет ке договирме еден третман кај тебе плаче лакот :D

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #47 на: 01 Март 2023, 19:49:29 pm »
За евиденција 01.03.2023 -174300 km- променет лев преден зглоб и јабучица на истото, после погаѓање дупката кај романтик на велешко и пар низ скопје си го плати цехот
« Последно менување: 09 Март 2023, 12:26:39 pm kire95 »

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #48 на: 18 Март 2023, 21:38:46 pm »
За евиденција: денеска променет зимскиот со летниот сет на гуми на 174 545 км
« Последно менување: 20 Март 2023, 15:31:32 pm kire95 »

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #49 на: 27 Јули 2023, 13:19:21 pm »
Денеска регистрирана првпат во моја сопственост:

Технички преглед: 3909 денари
Јавни патишта: 2881 денари
Осигурување: 7134 денари
Зелен картон: 5536 денари

Вкупно: 19.460 денари

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #50 на: 23 Септември 2023, 21:27:03 pm »
Случајно листајки на youtube налетав на видео каде што вади дизалица од моделов, а кога ја зимавме видовме нема позади под патос во багажник во двете кутии од страна и беше земена друга исто така викам немам ни кука за шлешање треба да си набавам, но тиопот на видеото отвара задната клупа ја навувалува и има пластика позади нејзе како на сликата подоле, се трга паластиката и фино лепо во калап сместена дизалицата до нејзе простор за сетот оргинал клуч кука за шлеп дополнителен клуч за дизалицата, сум ги имал сите овие работи во возилото а година дена ги немав нит видено нит имаше да ги откријам да не налетав на тој клип на youtube, па чисто ја соделувам информацијава што ни на крај памет немаше да ми текне да видам таму дали има нештоПрисутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4312
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #51 на: 23 Септември 2023, 21:47:53 pm »
Хм, чудно. W169 нема вакво нешто, знам зошто секојдневно ја одржував вматре/надвор додека живеев во куќа. Си имаше оригинална дизалица, клучеви и резервна од МБ.
Инаку исто во сино "најлонче" беа завиткани.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6994
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #52 на: 24 Септември 2023, 08:02:08 am »
RTFM :)

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #53 на: 20 Октомври 2023, 13:18:14 pm »
Денеска земена од сервис на 179 515, повторно кај дечките Мстар на илинденска ја однесов
променте уљеи сите филтри, проверена цела предница и се останато немаше ништо за менување, од следна недела во план ми е во тим ауто да ја однесам на тестер за амортизери, и благодарност за @Prcot набавени 2 летни гуми  Continental premium contact 7 така да за следна сезона ќе се монтираат.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #54 на: 11 Ноември 2023, 21:48:33 pm »
11.11.2023 Променет летниот со зимскиот сет на 179900км со летните поминати 5 355км

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #55 на: 12 Ноември 2023, 00:55:11 am »
На здравје, чичо! :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1640
Одг: Mercedes B180 cdi w245
« Одговори #56 на: 03 Април 2024, 10:33:10 am »
30.03.2023 (181639км) - Променет зимскиот со летниот сет на гуми (кај дејчките во автокомада кај пожарна гуми гуми топла препорака и фер дечки во секој поглед) малце закаснив али не е страшно, со зимскиот сет поминати 1735км напред се ставени нови континетал премиум контакт 7 позади отиода ланските премиум контакт 6 ки те.

План за следниов период едно саглам чистење внатре нарачани сретства од кај дејан, навлаката за волан што ми стои со месеци да се намонтира, ми треба заштитна патосница за во гепекот ради количката од бебето се прља многу а по мерка за колава нема ако знае некој каде има по мерка некој да ми скрои нека каже или универзална ке се стави па како легне легне.