Автор Тема: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија  (Прочитано 55339 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #105 на: 07 Ноември 2011, 11:21:03 am »
Во право си Фаланга, иако јас би рекол 11.000 евра. Сепак над тоа е Астра Класик. А и до таму имаат тешка конкуренција од Фиат рецимо.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #106 на: 07 Ноември 2011, 11:51:01 am »
Во право си Фаланга, иако јас би рекол 11.000 евра. Сепак над тоа е Астра Класик. А и до таму имаат тешка конкуренција од Фиат рецимо.
Bi sakal da e taka, neli ;D

Sepak za 10 godini, Hyundai ke ja ima najkompletnata programa.


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #107 на: 07 Ноември 2011, 12:49:59 pm »

Sepak za 10 godini, Hyundai ke ja ima najkompletnata programa.


За очекување со оглед на тоа каде беа пред 10 години, а каде се сега. А и стратегијата им е одлична, со ефтини модели ќе го докажуваат квалитетот, се продаваат ко алва по Африка и арапски земји, постепено цената ќе расте, имиџот ќе го градат со возилца од типот на Велостер и она купето америчкото (не ми текнува како се вик во моментов) и додека трепнеш ќе влезат во ценовен ранг на конкуренцијата а за очекување е дека ќе бидат поквалитетни. Со време си настапуваат со премиум (за нив) бренд во Америка.

Сибале мамата :)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #108 на: 07 Ноември 2011, 12:57:21 pm »
Значи да се изјаснам. Ок ми се хундаи колите од секоја гледна точка но ништо повеќе од другите во нивната класа. Они се напреднати многу и секоја чест ама мислам дека е погрешно да се паѓа во несвест и да се спомињаат некои награди како што е најцврста каросерија, малце смешно е.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #109 на: 07 Ноември 2011, 13:03:41 pm »
Значи да се изјаснам. Ок ми се хундаи колите од секоја гледна точка но ништо повеќе од другите во нивната класа. Они се напреднати многу и секоја чест ама мислам дека е погрешно да се паѓа во несвест и да се спомињаат некои награди како што е најцврста каросерија, малце смешно е.

ami kazi koja nagrada e vredna za osvojuvanje, da im pisam na sto da se koncentriraat vo idnina.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #110 на: 09 Ноември 2011, 17:38:19 pm »
Okolu elasticnosta..eve kako stojat rabotite Genesis 2.0 T vs Golf GTI:

..sto ti znaci edna turbina. :)


Пак Голфов мачка млечни намаз с маслацем ;D
Само тука и постартен е, пу јаз’к

Mhm..razlikata vo milisekundi e intersna dodeka ne stignes do cenata.
Aj izgledot i ovde neka bide subjektivna stvar.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #111 на: 09 Ноември 2011, 20:17:46 pm »
За изгледот ти признавам :)

Само во Џенезисов ќе се намачиш да ги пикнеш и извадиш децата од позади, а ако планираш да собереш другарите заедно да дојдете на собир, цел живот ќе те колнат оние што нема да седат на совозачко ;D

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #112 на: 09 Ноември 2011, 22:53:30 pm »
[quote author=marjanot link=topic=

Само во Џенезисов ќе се намачиш да ги пикнеш и извадиш децата од позади, а ако планираш да собереш другарите заедно да дојдете на собир, цел живот ќе те колнат оние што нема да седат на совозачко ;D
[/quote]Abe druze ti koga kupuvas kola za sebe gledas najudobno da ti bide, a nema poudobno vleguvanje i izleguvanje od kola so 3 vrati.
Za tie pozadi, ako ne sakaat neka ne se vozat, ako ne im se sviga neka si najdat prevoz.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #113 на: 10 Ноември 2011, 00:00:14 am »
Кој ги е.е децата :D :D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #114 на: 10 Ноември 2011, 00:14:03 am »
Abe druze ti koga kupuvas kola za sebe gledas najudobno da ti bide, a nema poudobno vleguvanje i izleguvanje od kola so 3 vrati.
Za tie pozadi, ako ne sakaat neka ne se vozat, ako ne im se sviga neka si najdat prevoz.

Да де, една на мене да ми е убаво, една на женатата да и е убаво, една за деца развозување и една за со другарите ;D
Ја во петок зимам Џенезисот и овие кај што ќе чекаат да ги соберам, ќе застанам и ќе им кажам, иде позади приватна 23-ка, да не се туткате ;D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #115 на: 10 Ноември 2011, 01:14:16 am »


Sepak za 10 godini, Hyundai ke ja ima najkompletnata programa.


[/quote]
Во тие 10 години конкуренцијата нема да спие,значи и таа ке ја раширува својата програма,а и вреди да се спомене дека не секоја компанија размислува да има модел во секоја класа...на некои компании не им е во интерес,односно нема да имаат добри продажни резултати ако  имаат Пик Ап,(ептен)мало градско возило,или луксузна лимузина итн.итн....
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #116 на: 10 Ноември 2011, 12:13:48 pm »
Во тие 10 години конкуренцијата нема да спие,значи и таа ке ја раширува својата програма,а и вреди да се спомене дека не секоја компанија размислува да има модел во секоја класа...на некои компании не им е во интерес,односно нема да имаат добри продажни резултати ако  имаат Пик Ап,(ептен)мало градско возило,или луксузна лимузина итн.итн....

Ne mozat da go postignat ona sto Hyundai go nudi vo momentov: mnogu oprema, kvalitetni materijali, market leading technology, odlicen dizajn, za super cena.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #117 на: 10 Ноември 2011, 15:46:07 pm »
Во тие 10 години конкуренцијата нема да спие,значи и таа ке ја раширува својата програма,а и вреди да се спомене дека не секоја компанија размислува да има модел во секоја класа...на некои компании не им е во интерес,односно нема да имаат добри продажни резултати ако  имаат Пик Ап,(ептен)мало градско возило,или луксузна лимузина итн.итн....

Ne mozat da go postignat ona sto Hyundai go nudi vo momentov: mnogu oprema, kvalitetni materijali, market leading technology, odlicen dizajn, za super cena.

Не ја врти сега темата како шо ти одговара,значи погоре станува збор за понудата,односно распространетоста на Хјундаи според класите....
-За квалитетните материјали,значи ниту Хјундаи ниту било која друга компанија не ги нуди бесплатно или гратис....е сега се знае,колку ке платиш толку ке имаш....
-Опрема,не само Хјундаи нуди толкава опрема,и Француските производители нудат многу опрема по достапна цена
-Технологијата,не би рекол дека е leading
-Дизајнот,сега го поправија инаку до тогаш немаа дизајн....
Е сега,знам дека ке речеш дека Хјундаи работи со помала заработка,односно дека нуди квалитет,опрема итн.итн...по поевтина цена(со помала провизија за нив),ама не е така,пошо не би се распространил толку многу ако работи се мал ќар.....
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #118 на: 10 Ноември 2011, 15:54:54 pm »
Во тие 10 години конкуренцијата нема да спие,значи и таа ке ја раширува својата програма,а и вреди да се спомене дека не секоја компанија размислува да има модел во секоја класа...на некои компании не им е во интерес,односно нема да имаат добри продажни резултати ако  имаат Пик Ап,(ептен)мало градско возило,или луксузна лимузина итн.итн....

Ne mozat da go postignat ona sto Hyundai go nudi vo momentov: mnogu oprema, kvalitetni materijali, market leading technology, odlicen dizajn, za super cena.

Не ја врти сега темата како шо ти одговара,значи погоре станува збор за понудата,односно распространетоста на Хјундаи според класите....
-За квалитетните материјали,значи ниту Хјундаи ниту било која друга компанија не ги нуди бесплатно или гратис....е сега се знае,колку ке платиш толку ке имаш....
-Опрема,не само Хјундаи нуди толкава опрема,и Француските производители нудат многу опрема по достапна цена
-Технологијата,не би рекол дека е leading
-Дизајнот,сега го поправија инаку до тогаш немаа дизајн....
Е сега,знам дека ке речеш дека Хјундаи работи со помала заработка,односно дека нуди квалитет,опрема итн.итн...по поевтина цена(со помала провизија за нив),ама не е така,пошо не би се распространил толку многу ако работи се мал ќар.....

-10500 <> 15000 evra. I30 ima materijali na ramniste so najdobrite vo klasata.
-308 mozebi ima isto oprema so I30, no pocetnata cena e 14000
-toa se zborovite na H ceo. Ne zboruvaat na prazno, prvo si ja srabotija domasnata. Gi nudat najdmoknite motori, gi razvivaat najsovrementie  menuvaci, gi imaat najcvrstite karoserii, imaat preubav dizajn, i ogromno zadovolstvo od musteriite. Seto toa pocna od pred nekolku godini.
-Uste grdoto patce I10 da go zamenat so negoviot naslednik, site H modeli ke bidat ubavi


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #119 на: 10 Ноември 2011, 16:02:07 pm »
Ne mozat da go postignat ona sto Hyundai go nudi vo momentov: mnogu oprema, kvalitetni materijali, market leading technology, odlicen dizajn, za super cena.
На сета тензија од на работа успеа да ме насмееш. Циркуз си, браво ;D
Другиве брендови немаат што да понудат. Едноставно Хјуднаи е врв во автомобилската индустрија воопшто. Меѓутоа кога станува збор за дизајн е тука му нема конкуренција поготово оној на i10, i20 и i30. Врвна лепота на она кое може живо човечко суштество да го посака. Има некои фекални концепти кои му се приближуваат, меѓутоа се само на слика, а не во реалност.
« Последно менување: 10 Ноември 2011, 18:25:16 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!