Автор Тема: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)  (Прочитано 373199 пати)

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6088
 • Бенве сие бенве
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3030 на: Октомври 29, 2023, 21:10:35 pm »
Мојот беше перен, подмачкан ланецот, поминат со восок и у гаража на штендер. Не очекував дека ќе има топли периоди. Ич не ми е жал што пак го напраив прашина :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Astra 08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 125
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3031 на: Ноември 02, 2023, 19:12:10 pm »
Drustvo da preporacate nekoj servis/majstor za kawasaki motor, vo i okolinata na Strumica. Sakam da gledam eden polovnjak pa da go zirne nekoj da ne bide macka vo vreka.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Отсутен iron883

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3032 на: Ноември 02, 2023, 21:35:55 pm »
Здраво друштво, да препорача некој каде можам да најдам акумулатор за Харли ми треба, минимум 225 ССА, 14А. Стариот рикна, беше 240ССА, 16,5А. Се отепав од барање, најдов 18 амперски со 280 ладен старт ама димензиите не ми одговараат. Поздрав

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3033 на: Ноември 02, 2023, 22:36:01 pm »
Пушти повеќе инфо околу акумулаторот или модел на моторот, па да се посочи нешто.

Отсутен iron883

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3034 на: Ноември 02, 2023, 23:45:13 pm »
xl883n iron 2017, значи димензиите треба да се 150x85x145mm +- 2цм е ок
« Последно менување: Ноември 02, 2023, 23:53:46 pm iron883 »

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3035 на: Ноември 02, 2023, 23:53:45 pm »
По part number оригиналниот е овој - 66000345 или за европски пазар 65958-04C, само е доста скап и го нема кај нас.
Точни димензии - 148х86х144
Имаш замена за него од Intact и други производители и го има во Аком Премиум - Прилеп и останати градови (салонот во Скопје е затворен колку што знам).
https://accu-24.de/index.php?qs=65958-04C&search=
По оем бројче излегуваат доста акумулатори.

Отсутен iron883

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3036 на: Ноември 02, 2023, 23:57:03 pm »
По part number оригиналниот е овој - 66000345 или за европски пазар 65958-04C, само е доста скап и го нема кај нас.
Точни димензии - 148х86х144
Имаш замена за него од Intact и други производители и го има во Аком Премиум - Прилеп и останати градови (салонот во Скопје е затворен колку што знам).
https://accu-24.de/index.php?qs=65958-04C&search=
По оем бројче излегуваат доста акумулатори.

Овај HVT AGM од INTACT ми брка работа, може контакт од Аком Премиум или други шо го имаат? ФАЛА

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3037 на: Ноември 03, 2023, 00:04:01 am »
075 319 808 - Аком
Други не знам освен akumulatori.mk.
Unibat можеби произведува соодветен акумулатор за моторот.

Отсутен iron883

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3038 на: Ноември 03, 2023, 00:06:09 am »
075 319 808 - Аком
Други не знам освен akumulatori.mk.
Unibat можеби произведува соодветен акумулатор за моторот.

Фала ти другар, ќе звонам утре, иначе ладниот старт ми беше многу битен

Отсутен Leovrr46

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3039 на: Ноември 20, 2023, 21:30:38 pm »
Nekoj dobar moto servis vo skopje deka sakam da pravam golem servis mi treba nekoj sto razbira?

Отсутен fuzzjaw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 178
 • Alfa Romeo Giulietta 1.4TB
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3040 на: Ноември 20, 2023, 22:21:51 pm »
За каков мотор се работи?

Отсутен Leovrr46

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3041 на: Ноември 20, 2023, 22:23:56 pm »
За каков мотор се работи?
suzuki GSX-R k7 600

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 508
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3042 на: Ноември 20, 2023, 22:55:21 pm »
За каков мотор се работи?
suzuki GSX-R k7 600
Нов мотор или го имаш веќе некое време ?

Отсутен Leovrr46

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3043 на: Ноември 20, 2023, 22:59:15 pm »
За каков мотор се работи?
suzuki GSX-R k7 600
Нов мотор или го имаш веќе некое време ?
go imam 2 godini

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8487
Одг: Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)
« Одговори #3044 на: Ноември 21, 2023, 05:50:22 am »
A zoshto ne odish vo Ovlasten. Ne go znaat tamu motorot?