Општо > Генерални Муабети

Мотори (Мотоцикли, Скутери, Мопеди)

(1/609) > >>

Dean:
Ај да видиме колку љубители на мотори има на форумов, јас лично ги сакам сите возила со внатрешно согорување, па и моторите. Во план ми беше да купам мотор, но кога го прочитав законот дека 2 години сум ограничен во коњи и ќе можам да го возам само до 23 часот, се откажав. Инаку од моторите омилени ми се нејкед, на пример:

Aprilia Shiver


Kawasaki z750

Ogi88:
Супер избор и двата мотори се многу добри.
Мене лично за секој ден многу ми прави мерак едно Suzuki GSR, а за така малце по спортско возење Honda CBR600 RR :)

Jove:
Не сум баш најголем љубител,али ке ставам некое ШТО МИ ПРАВИ КЕЈФ :)
Yamaha R1 YZF '08


Suzuki GSXR 1000 Super SportKawasaki Ninja ZX-10R Super Sport


MartinAlfista:
Ја сум си ептен laid back личност, за дооооолги и релаксирани патувања, па ќе го изберам ова:2009 Honda Gold Wing, 1.8 liter V6 engine, 121 bhp... Се можно од опрема :)

Ogi88:
Исто така заборавив да пишам ич нејќам чопери (имам Keeway Superlight 150) ама мн ми прави мерак Suzuki Boulevard M50 е доволно :) , ама не би одбил 109R :)

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија