Автор Тема: Formula 1 - Season 2017  (Прочитано 58292 пати)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7672
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #540 на: Ноември 30, 2017, 09:06:51 am »
И сега Ферари фановите за Заубер ќе навиваат или?  ;)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4344
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #541 на: Декември 01, 2017, 07:41:11 am »
Да, кога ќе се покосат меѓусебно фераристите со помош на верштапен.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2698
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #542 на: Декември 07, 2017, 13:57:39 pm »
И Масерати ќе станува спонзор како Алфа. Цела ФЦА во Ф1. Поарно нека ги вложат парите во еден тим па да освојат нешто.

http://www.autoexpress.co.uk/maserati/101995/maserati-plans-return-to-formula-one
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4344
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #543 на: Декември 07, 2017, 14:24:28 pm »


2018-та ис каминг
Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #544 на: Декември 08, 2017, 07:53:49 am »
И Масерати ќе станува спонзор како Алфа. Цела ФЦА во Ф1. Поарно нека ги вложат парите во еден тим па да освојат нешто.

http://www.autoexpress.co.uk/maserati/101995/maserati-plans-return-to-formula-one

Не е баш така, ја 2007 ма кога им предложив да ја вратат Алфа у формула со Ферари компоненти тоа го направив со цел ем да се промовира Алфа што факат е дека ќе биде конкурентна плус ќе се тестираат нови компоненти док Ферари се бори за титула. Нешто налик Ред Бул - Торо Росо ...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40426
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #545 на: Декември 08, 2017, 07:55:29 am »
Какви ред бул торо росо бе. Тие промовираат лимунади.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2541
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #546 на: Декември 08, 2017, 15:57:46 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

2018-та ис каминг


чекај, нели муабетот беше дека ќе имат ветробранско стакло, а не вакво

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4344
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #547 на: Декември 08, 2017, 18:09:56 pm »
Заглавувало стаклото, и ако се преврти не мојт да го отвори, вакви ќе бидат од вгодина,
ја кратат опашката назад оти грди биле болидите а ова убо било.

Додуша и од ова нема да можи превртен да излези...

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22042
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #548 на: Декември 19, 2017, 10:43:30 am »
Зошто Ф1 е тапа одамна..
Само нека блокираат они...