Автор Тема: Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017  (Прочитано 3427 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017
« на: Август 18, 2017, 18:10:54 pm »
На 19 и 20 август ќе се одржи по 37-ми пат ридско брзинска авто трка на Водно каде ќе се соберат натпреварувачи кои се надеваме дека ќе ни приредат убав натпревар.
Овој спортски настан кој е значаен за градот Скопје и за цела Република Македонија согледувајќи дека ќе настапат натпреварувачи од повеќе држзави со атрактивни возила, а посебно е важен натпревар бидејќи се бодува за централно европска зона (CEZ)
Станува збор за атрактивна трка која собира голем број на гледачи, љубители на автомобилизмот, па ве покануваме да бидете дел на овој настан кој ќе се одржи на 19 и 20 август!
сатница:
19.08.2017 Сабота тренинг : 12:00ч
20.08.2017 Недела трка : 12:00ч
Организатор АКК Проспорт

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017
« Одговори #1 на: Август 18, 2017, 19:40:49 pm »
Воедно и протест против раководството на афм ќе има така да не знам што ќе биде од тркава.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017
« Одговори #2 на: Август 18, 2017, 20:40:20 pm »
Ваљда ќе се одржи, сакам да си заседнам целодневна па макар само југовци возеле ...

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017
« Одговори #3 на: Август 18, 2017, 23:21:00 pm »
Абе за одржување ќе се одржи, дојден е Дуда од Полска, изгледа црногорците се дојдени со неколку коли (2-3) и Трипо можда ќе вози, ама далеку од тоа што беше некогаш Водно.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10608
Одг: Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017
« Одговори #4 на: Август 19, 2017, 11:12:22 am »
Вчера спремаа едни Југовци по бул.Борис Трајковски, во најголемата гужва во 5.30 попладне...

EDIT: Сега прочитав, откажана била трката...

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 637
Ридско-Брзинска Трка Водно / VODNO 1 / 2018
« Одговори #5 на: Јуни 08, 2018, 14:05:11 pm »
Официјално, првата трка од Ридско-Брзинскиот државен шампионат на Македонија се вози на 09-10.06.2018!


Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Водно - FIA CEZ Hill Climb 19 -20 август 2017
« Одговори #6 на: Јуни 08, 2018, 14:08:41 pm »
Не е ЦЕЗ овој пат и не исто со насловот на темава.