Автор Тема: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)  (Прочитано 136302 пати)

Отсутен gug1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #105 на: Февруари 26, 2019, 17:52:30 pm »
Цена за екран и touch за Samsung J3 (2016)?
3500, ne se isplati bas.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6677
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #106 на: Април 17, 2019, 09:35:36 am »
Здраво,

Цена за промена на екран за Редми 5+ бела боја и дали промената е со рамката или не?

Ако немате, колку би чинела само работната рака?

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7382
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #107 на: Април 29, 2019, 16:11:41 pm »
Здраво!!!

Екран за Huawei P Smart (стариот модел) дали имаш и колку кошта со промена?

Благодарам!

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6600
 • хаУс мајстор
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #108 на: Јуни 26, 2019, 12:11:17 pm »
@krale  дали ова може да се среди кај вас? Вака лаички пукнато е заштитното стакло на камерата?
Станува збор за Xiaomi Mi A2.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

« Последно менување: Јуни 26, 2019, 12:31:43 pm зоки-златен »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42705
 • Il Moderatore
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #109 на: Јули 07, 2019, 18:12:29 pm »
Постои @krale уште? Ако постои, да ми каже цена за комплет дисплеј за Samsun S7 Edge, по могучност оригинален, може и половен здрав?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #110 на: Јули 07, 2019, 18:14:26 pm »
Постои @krale уште? Ако постои, да ми каже цена за комплет дисплеј за Samsun S7 Edge, по могучност оригинален, може и половен здрав?
Скапо е Симо, кизнај дали се исплати, 200 еур е оригинален сигурно.  А за половен ако инаш среќа да се начека.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42705
 • Il Moderatore
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #111 на: Јули 07, 2019, 18:21:28 pm »
Постои @krale уште? Ако постои, да ми каже цена за комплет дисплеј за Samsun S7 Edge, по могучност оригинален, може и половен здрав?
Скапо е Симо, кизнај дали се исплати, 200 еур е оригинален сигурно.  А за половен ако инаш среќа да се начека.

Тоа пошто @DarthJe5us ги посочи предностите на заоблениот дисплеј, сабајлево морав да се запознаам со уште една ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19930
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #112 на: Јули 07, 2019, 21:56:08 pm »
Цената е висока ради тоа што е амолед не затоа што е заоблен.

Присутен Ducky

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 235
Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #113 на: Јули 07, 2019, 22:27:44 pm »
Samsung s9 12990 ден
Apple iPhone X 8990 ден

Цените се за промена на екран. Двата се АМОЛЕД. Да, има разлика.

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 557
 • Colt-че
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #114 на: Јули 07, 2019, 22:38:07 pm »
Постои @krale уште? Ако постои, да ми каже цена за комплет дисплеј за Samsun S7 Edge, по могучност оригинален, може и половен здрав?
Скапо е Симо, кизнај дали се исплати, 200 еур е оригинален сигурно.  А за половен ако инаш среќа да се начека.
Тоа пошто @DarthJe5us ги посочи предностите на заоблениот дисплеј, сабајлево морав да се запознаам со уште една ;D

Ова го приметив пред некој ден https://www.facebook.com/ledikom/posts/3292365300789472
Доста ниски цени за промена баш на овој тип на екрани.
Потпис.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42705
 • Il Moderatore
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #115 на: Јули 07, 2019, 22:44:19 pm »
Ова е само за стакло цената, за жал отиде и дисшќплејот кај мене :( како и да е, ќе прашам и за дисплеј, комплет...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19930
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #116 на: Јули 08, 2019, 17:20:43 pm »
Samsung s9 12990 ден
Apple iPhone X 8990 ден

Цените се за промена на екран. Двата се АМОЛЕД. Да, има разлика.

Ова во istyle е ценава?

Отсутен Vojvoda

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #117 на: Ноември 04, 2019, 14:40:10 pm »
цена за екран за А5 (2016) ако можи со се промена samsung