Автор Тема: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)  (Прочитано 110853 пати)

Отсутен gug1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #75 на: Јуни 28, 2018, 20:25:32 pm »
Нема стаклени добри за овој модел, само панцир за huawei.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32781
 • Таков е животот... јебига
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #76 на: Јуни 29, 2018, 00:22:24 am »
За п смарт само во аеродром кај палма мобиларата што се наоѓа, не ми текнува како се викаше

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Mega mobile

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6513
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #77 на: Јуни 29, 2018, 00:37:06 am »
Си нарачав од алиекспрес ама додека стигне ке помине време.

Инаку каде се наоѓа мега мобил? Локација, линкче нешо...

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #78 на: Јуни 29, 2018, 09:32:42 am »
Си нарачав од алиекспрес ама додека стигне ке помине време.

Инаку каде се наоѓа мега мобил? Локација, линкче нешо...

Sent from my Huawei P Smart using TapatalkИмаме и кај нас, за сите форумџии попуст :)

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6513
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #79 на: Јуни 29, 2018, 10:41:58 am »
Па погоре ми пиша дека немате, или не си ме разбрал.

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #80 на: Јули 01, 2018, 09:39:19 am »
Па погоре ми пиша дека немате, или не си ме разбрал.

Sent from my Huawei P Smart using TapatalkМаски има некои (обични се ама ок). Нема стакленца...

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6513
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #81 на: Јули 01, 2018, 13:33:06 pm »
Ок, сеа се разбравме

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #82 на: Јули 01, 2018, 18:49:09 pm »
Ок, сеа се разбравме

Sent from my Huawei P Smart using TapatalkМоделот се води и како Huawei Enjoy 7S по некои маски и стакленца... чисто информативно.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6513
 • Плинаш!!!
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #83 на: Јули 01, 2018, 23:18:15 pm »
Фала ти за информација, не сум знаел

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен antibiotic1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 250
 • МАЗДАШ
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #84 на: Јули 03, 2018, 09:24:58 am »
Може цена за ноте 8 само промена на стакло?
Old Mazda's never die, they just get faster.

Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #85 на: Јули 08, 2018, 18:28:23 pm »
Може цена за ноте 8 само промена на стакло?

Не менуваме само стакло кај ноте8

Комплет е 14к.

Отсутен gorangoran

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #86 на: Јули 10, 2018, 16:18:11 pm »
Здраво, колку е замена на стакло за S7, тачот работи?

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4665
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #87 на: Јули 10, 2018, 16:49:26 pm »
Мислам оти повеке пати е пишано оти не се менува само стакло.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен krale

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 585
  • iButik.mk
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #88 на: Јули 10, 2018, 16:57:12 pm »
Здраво, колку е замена на стакло за S7, тачот работи?

Само комплет дисплеј менуваме - тоа е 8000ден.

Отсутен Dickle

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Сервис на екрани на мобилни телефони (iButik.mk)
« Одговори #89 на: Септември 28, 2018, 16:53:29 pm »
Не знам дали е уште активна темава, ама за Nexus 5 D820 имате ли делови? Стаклото си го напраив сол, ма да уште си работи све, моментално куцам од телефон.