Автор Тема: Сервис за iPhone  (Прочитано 8065 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #15 на: 18 Септември 2011, 22:09:51 pm »
Телефонот веќе замина за СК :)

Не e уште заминат, утре ќе тргни.
:D

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #16 на: 19 Септември 2011, 08:46:46 am »
Хахаха, абе од кај мене тргна за кај тебе...шо значи тргна вчера :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #17 на: 19 Септември 2011, 12:46:17 pm »
Да се обидеш евентуално кај http://www.pcdoctor.mk/

Дечкото се вика Тони, добар и чесен дечко, поправа се што е Apple.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #18 на: 19 Септември 2011, 15:27:23 pm »
Да се обидеш евентуално кај http://www.pcdoctor.mk/

Дечкото се вика Тони, добар и чесен дечко, поправа се што е Apple.

Да да, Тонка е ЦАР за ај фони. Следна станица од кај мене, ако не успеам ништо,  ќе биди кај Тонка.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #19 на: 19 Септември 2011, 16:39:17 pm »
Да се обидеш евентуално кај http://www.pcdoctor.mk/

Дечкото се вика Тони, добар и чесен дечко, поправа се што е Apple.

Да да, Тонка е ЦАР за ај фони. Следна станица од кај мене, ако не успеам ништо,  ќе биди кај Тонка.
Кажи му дека Миле од Сигма го поздравува

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #20 на: 19 Септември 2011, 16:41:09 pm »
Osmica8 прај шо ќе прајш. Видовме дека е софтверски проблемот. А и хардверски да е...нека се напрај :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #21 на: 19 Септември 2011, 16:52:06 pm »
Да се обидеш евентуално кај http://www.pcdoctor.mk/

Дечкото се вика Тони, добар и чесен дечко, поправа се што е Apple.

Да да, Тонка е ЦАР за ај фони. Следна станица од кај мене, ако не успеам ништо,  ќе биди кај Тонка.
Кажи му дека Миле од Сигма го поздравува

Ако се видам со него, ќе го поздравам. Иначе и јас добро си стојам со Тонка, сервисер ни е нас. Цар е човекот.
Ќе гледаме да не стигни до Тонка, ако стигни. Значи на лошо е работата.

Сега за сега е во добри раце..... ;)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #22 на: 19 Септември 2011, 16:55:31 pm »
Да се обидеш евентуално кај http://www.pcdoctor.mk/

Дечкото се вика Тони, добар и чесен дечко, поправа се што е Apple.

Да да, Тонка е ЦАР за ај фони. Следна станица од кај мене, ако не успеам ништо,  ќе биди кај Тонка.
Кажи му дека Миле од Сигма го поздравува

Ако се видам со него, ќе го поздравам. Иначе и јас добро си стојам со Тонка, сервисер ни е нас. Цар е човекот.
Ќе гледаме да не стигни до Тонка, ако стигни. Значи на лошо е работата.

Сега за сега е во добри раце..... ;)
Му бев шеф на Тонка. Чоекот е wizard за електроника. Какви случаеви има опраено ќе се смееш ако ти кажам. Човекот е и пронаоѓач на одредени работи само не може да извади патенти ради нашава мочана бирократија.

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #23 на: 19 Септември 2011, 18:26:17 pm »
Osmica8 немој да си кратиш од сонот за мојот ајфон :) Кога ќе биди нека биди само да се среди :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #24 на: 19 Септември 2011, 20:04:35 pm »
Osmica8 немој да си кратиш од сонот за мојот ајфон :) Кога ќе биди нека биди само да се среди :)
да ти шитнам мобилен  ??? ;D ;D ;D ;D ;D
п.с профф ти со среќата да не си замерен нешто ???
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #25 на: 19 Септември 2011, 20:06:00 pm »
Јас со неа не, а таа со мене незнам :)
« Последно менување: 19 Септември 2011, 20:07:41 pm proff »
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #26 на: 20 Септември 2011, 07:58:48 am »
Се чека Osmica8 да кажи како излезе резултатот од дуелот osmica8-iphone3gs.... Знам само дека тоа беше долга и тешка битка... :)
« Последно менување: 20 Септември 2011, 08:04:31 am proff »
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #27 на: 20 Септември 2011, 10:22:40 am »
iPhone 3Gs - Osmica8
      0           -      1

:D :D :D

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Сервис за iPhone
« Одговори #28 на: 20 Септември 2011, 11:07:44 am »
Абе мене ова ми личи ко 1:1 и ќе да има продолжение :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!