Автор Тема: CARclub полни 5 години! Wooo!  (Прочитано 39681 пати)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3983
 • MadaFunker
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #90 на: 28 Ноември 2015, 00:40:46 am »
Еве една  ;D
New blood of old school

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #91 на: 28 Ноември 2015, 18:27:08 pm »
Сликите се предадени кај класниот уште наредниот ден, барајте ги од него.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #92 на: 28 Ноември 2015, 18:41:40 pm »
Класниот по 60 денари ќе бара од слика како и секој класен од основно школо.

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7011
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #93 на: 25 Ноември 2016, 12:26:00 pm »
Клабери, б-деј нешо ... помина ... ненајавен...ненаситен....

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #94 на: 25 Ноември 2016, 12:47:33 pm »
Ќе се видиме на 10 годишнина :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tjolie

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1270
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #95 на: 25 Ноември 2016, 14:25:34 pm »
арч е

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #96 на: 25 Ноември 2016, 14:36:28 pm »
Подели дивиденда управата, не остана за славење :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #97 на: 25 Ноември 2016, 14:39:11 pm »
Администрација му го отплати делот на Velestrumf кој напушти модераторско место, и сеа нема пари за родендени.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #98 на: 25 Ноември 2016, 14:44:24 pm »
Уат?? Требало да добијам дел за тоа??

Дек са паар'те бе? И тие ли ги испивте?? Ц ц ц...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14097
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #99 на: 25 Ноември 2016, 15:02:26 pm »
Ги испи к‘штата во Немачка,Инсигнијата и ред ул.Црвени Фенери во Амстердам. :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8074
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #100 на: 29 Ноември 2016, 09:13:37 am »
Веле расипикуќа, со буџетски пари си тера ќефој.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #101 на: 29 Ноември 2016, 11:41:46 am »
I wish!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #102 на: 29 Ноември 2016, 12:54:28 pm »
Се чека после изборите