Автор Тема: Materijal za tapaciranje krovovi !  (Прочитано 35408 пати)

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2515
 • Дете Битолчанче
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #45 на: 21 Април 2016, 19:18:17 pm »
ПроГлем е шо јас сум од Битола. Како и да е, во право си најдобро ке биди да дојдам, видам и одберам. Поздрав :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен илија

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #46 на: 02 Мај 2017, 11:49:59 am »
Здраво, ми треба материјал од кокосови влакна (не  знам како се вика - кокосова волна или што знам) па  ме  интересира ако некој од вас знае кај да најдам да  ме упатите.
Ви благодарам
Илија

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #47 на: 03 Мај 2017, 12:35:19 pm »
Zdravo Ilija, navistina neznam, i nemozam da pretpostavam za kakov materijal se raboti, ili kako izgleda, nie za zal, takvo nesto nemame. :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20563
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #48 на: 03 Мај 2017, 14:04:39 pm »


Ваков е материјалот, ама појма неам како се вика :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #49 на: 03 Мај 2017, 17:57:17 pm »


На времето вака ги правеа седиштата.

Старите возила го имаат тоа (пример Буби, Голф 1).


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #50 на: 04 Мај 2017, 08:02:26 am »
Da, sega mi e jasno sto baras, no jas ne bi mozel da ti pomognam ...

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #51 на: 20 Јули 2017, 18:14:48 pm »
Еве како излезе кај мене тапацирањето на кровот со матерјал од Самад.
Матерјалот е одличен!
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,255.msg972939.html#msg972939