Автор Тема: ПЛИНСКИ УРЕДИ - прашања и одговори  (Прочитано 826851 пати)

Отсутен Кољо

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 178
  • MVP Ring
Одг: ПЛИНСКИ УРЕДИ - прашања и одговори
« Одговори #2895 на: 11 Март 2024, 15:40:00 pm »
Сам ги смени?
Се ресетира нормално после сервис и се проверуваат параметрите.
Да, сам ги сменив пред зграда, ама воопшто не ми текна дека треба да се ресетира сервисен интервал.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk


Отсутен plimont

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 864
 • http://www.plimont.com тел.02/2554-666
  • galerija
Одг: ПЛИНСКИ УРЕДИ - прашања и одговори
« Одговори #2896 на: 12 Март 2024, 08:13:24 am »
Од вчера почна да титка плинот (ловато) два пати кога ке ја згаснам колата. Претпоставувам е за сервис, но не сум сигурен.

Sent from my LM-V450 using TapatalkЗвучниот сигнал при гасење кај Ловато означува потсетување за редовен сервис. Со промена на филтрите треба да се ресетираат и работните часови до наредниот сервис. Ако тоа не е направено, посетете го сервисот за да се направи ресет, тоа е кратка постапка, само се одбира една  опција во софтверот.