Автор Тема: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG  (Прочитано 13170 пати)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #45 на: Мај 12, 2021, 18:52:31 pm »
.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #46 на: Мај 12, 2021, 18:53:54 pm »
Чат пат и за камп в кола се користи, сеа послабо со кичмата.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #47 на: Мај 17, 2021, 14:04:40 pm »
Менати филтер и сите црева од плинот освен од дизни до грана, ќе сака уште една сесија  тоа со вадење грана немаше денес време повеќе.  Цена за цел зафат кој беше маткање како плин да местиш од нула дури полошо, пошто местен од  друг мајстор смешна..  1600 денари,плус  ставив некоја рака секаде припомош дури се работеше,  си ги научив сите црева кај се и за шо се..
Сервис Дурла Битола, иако гужви до недоглед има коректни ептен.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2503
 • Дете Битолчанче
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #48 на: Мај 17, 2021, 15:37:03 pm »
Зошто сменваше црева?
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #49 на: Мај 17, 2021, 15:57:45 pm »
Почна едно од расплињачата да течи/ губи антифриз, превентивно  се сменав укрутени беа, а и за плинот имаа по некоја пукнатина. 9 години се веќе на кола, вака не му ја мислам барем уште толку години.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #50 на: Јуни 22, 2021, 00:39:40 am »
« Последно менување: Јуни 22, 2021, 01:01:22 am vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10708
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #51 на: Јуни 22, 2021, 10:58:54 am »
Кај е ова сликано? :)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #52 на: Јуни 22, 2021, 11:12:50 am »
@Carpathian Lord Патот за Гопеш, близу до селото треба да е,ова е од десна страна на патот има црквиче со чешма преку пат. Мн обраснато е на мапа не можаж да го најдам, ама овде некаде од прилика. Од кај шо бев паркиран се гледаше манастирот во Гопеш на другата страна на ридот.
Dropped pin
https://maps.app.goo.gl/8sdTYNsC3DeQVG7o9
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #53 на: Октомври 10, 2021, 22:20:06 pm »
Последниот сончев ден.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4463
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #54 на: Октомври 10, 2021, 22:35:56 pm »
Па шо си ја паркирал на сенка 😁

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #55 на: Октомври 10, 2021, 22:50:52 pm »
Да не изгори, само в гаража е учена :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html