Автор Тема: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car  (Прочитано 36948 пати)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28172
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #136 на: Септември 01, 2020, 13:00:34 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #137 на: Декември 12, 2020, 13:48:56 pm »

Го отпуштиле одговорниот за елеганција на Широнот и го ангажирале дизајнерот на Голф 8 и касапот од БМВ.

Може све е тоа track focused аеродинамика, али мислам дека е ова најскапата грда кола.

Поделениот ентериер на тиркиз и тегет кој е customizable по желба на сопственикот  е само уште еден доказ дека пари и вкус не одат секогаш заедно.


« Последно менување: Декември 12, 2020, 13:54:34 pm Stratro »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #138 на: Декември 12, 2020, 15:24:30 pm »
Кола од 8 милиони мора да биде драма, иначе како ќе оправдаат цена од 8 милиони.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #139 на: Декември 13, 2020, 16:15:31 pm »
.. и оваа била осум милиони.Ваљда за  гроф Дракула наметката не се доплаќа.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #140 на: Декември 13, 2020, 17:28:17 pm »
.. и оваа била осум милиони.Ваљда за  гроф Дракула наметката не се доплаќа.

8 милиони во 2004 други пари биле: https://www.dollartimes.com/inflation/inflation.php?amount=8000000&year=2004

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #141 на: Декември 26, 2020, 10:13:59 am »
Bugatti Chiron Pur Sport


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #142 на: Јануари 12, 2022, 21:59:43 pm »
Конечно видео како вози колава.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4610
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #143 на: Јануари 13, 2022, 09:04:25 am »
Далеку е од кола ова :D


Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6629
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #144 на: Јануари 13, 2022, 22:44:43 pm »
Конечно видео како вози колава.
Ова кога е на автопат сите бегаат десно

Sent from my SM-N770F using Tapatalk


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52880
 • Махер
Одг: Bugatti Chiron - The ultimate, quintessential super sports car
« Одговори #145 на: Јануари 16, 2022, 09:25:43 am »
И уште некој процент од што нема кислород во гаражата, за разлика кога си надвор со 60+ кмч.