Автор Тема: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)  (Прочитано 63492 пати)

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20436
Одг: Мои фотографии..
« Одговори #15 на: Август 24, 2015, 14:04:40 pm »
Ништо не е со телефон сликано. А и не контам што има врска вињетирањето со телефон? Малку сум претерал, признавам. :)

Нема никаква врска, онака го спомнав. На телефон побрзо се праи него ли на компјутер.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #16 на: Септември 26, 2015, 19:06:05 pm »
Додадени пар фотки од BMW 118d во првиот пост. ;D

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2598
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #17 на: Септември 26, 2015, 23:24:57 pm »
првите 2 слики, едната на позадина на ПСто другата на лаптопот,
чекам уште мош ќе се најде нешто и за ковер на фб.  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #18 на: Октомври 07, 2015, 15:38:53 pm »
Додадена фотка од Volvo XC90. :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #19 на: Октомври 07, 2015, 16:01:17 pm »
Мала забелешка. Втората слика од бмв-то кец треба да биде 8.5, не број 9. И немаш бројка на последната слика од Волвото ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #20 на: Октомври 07, 2015, 16:46:01 pm »
Благодарам. Ај сеа стој на раце. ;D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #21 на: Октомври 07, 2015, 17:30:25 pm »
Благодарам. Ај сеа стој на раце. ;D

Стоев денес, имаш и фото доказ таман за во темава :D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #22 на: Октомври 24, 2015, 21:01:23 pm »
Доадени пар фотки од Skoda Superb. :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #23 на: Ноември 05, 2015, 07:43:37 am »
Додадени пар фотки од BMW 320d. :) Дајте бре нешто коментари!

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
 • The Spartan General
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #24 на: Ноември 05, 2015, 07:50:05 am »
Додадени пар фотки од BMW 320d. :) Дајте бре нешто коментари!

Шо да кажам. Мојата тројка иако е 10ина години постара, е поубава.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33757
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #25 на: Ноември 05, 2015, 08:12:01 am »
Додадени пар фотки од BMW 320d. :) Дајте бре нешто коментари!
Кој ти дае тебе апарат у рука....

Патем, се гледа дека Дени ти бил тутор хахаха. Јас пошто не се разбирам у фотографија, мене колите ми се свиѓаат :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #26 на: Ноември 05, 2015, 12:16:05 pm »
Учам бе, а кога веќе учам - да учам од некој што го бива. :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #27 на: Ноември 05, 2015, 13:53:26 pm »
Супер е бембарата, и многу поубава од таа на Луки ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16647
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #28 на: Ноември 05, 2015, 16:57:11 pm »
Абе ќе го оставиш Дени без работа ;D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #29 на: Ноември 05, 2015, 17:48:11 pm »
Чим сакаш коментари, се работи за следната слика (субјективно мислење)

http://i.imgur.com/ONbenyI.jpg

Иако колата е во прв план, дообработката на сликата го прикрива тоа, т.е. се спојува со позадината (во случајов со бетонот на долната страна од мостот), наместо малку повеќе да се истакне.

Другата слика е одлична!