Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 46560 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #195 на: 21 Јуни 2015, 18:17:17 pm »
Дај бе почни голи женски да црташ. Ако ништо друго ќе регрутираме пичиња за сликање, па можи некоја пичка ќе даде...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8070
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #196 на: 26 Јуни 2015, 23:44:56 pm »
Па почнал бе, десно е пи*ка. Сврти се десно малку  ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #197 на: 28 Јуни 2015, 11:47:55 am »


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #198 на: 28 Јуни 2015, 18:51:20 pm »
Рандом количе беше, ама ете личело тро на ова ;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #199 на: 24 Февруари 2016, 11:03:29 am »
My digital art for "Virtual Tuning" private contest!
Deviantart: http://extremebt.deviantart.com/art/Custom-Mustang-Wallpaper-592767924Original photo:


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #200 на: 24 Февруари 2016, 11:15:19 am »
Niiiiice!

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2216
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #201 на: 24 Февруари 2016, 23:07:52 pm »
Од оригинал ни "O" Бравос
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #202 на: 27 Февруари 2016, 20:58:37 pm »
Одлично!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #203 на: 29 Февруари 2016, 10:44:09 am »
Секоја чест.
Колку бараш Калибрата да ми ја средиш како Мустангов,али да биде висока резолуција да може на плотер да се испринта 2м x 1м за во гаража?;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #204 на: 13 Ноември 2023, 11:15:33 am »
Нешто поново :) - Hyundai Tucson NX4 cartoon carticature https://www.artstation.com/artwork/PXVW3n


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #205 на: 13 Ноември 2023, 11:28:21 am »
Браво Битолчанче, симнувам капа, ова е стварно предобро нацртано.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1485
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #206 на: 13 Ноември 2023, 11:38:50 am »
Браво!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4980
 • Пиши лаже
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #207 на: 13 Ноември 2023, 18:06:50 pm »
Боо, се вратил Битолчанецот. Одлично!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #208 на: 13 Ноември 2023, 18:55:01 pm »
Пушти некоја слика од Баварацот, не туку се стегај! 😅