Автор Тема: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)  (Прочитано 176629 пати)

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #960 на: Мај 30, 2023, 12:29:26 pm »
Има чипче?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #961 на: Мај 30, 2023, 16:30:52 pm »
Има чипче?

Вакцниран е. Да.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #962 на: Мај 30, 2023, 19:25:11 pm »
Има чипче?
Имаше. Нема. Ќе има.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #963 на: Мај 30, 2023, 20:43:29 pm »
Не се спремаш за Џулија?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #964 на: Мај 30, 2023, 22:28:15 pm »
Психички сум доста спремен.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2806
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #965 на: Јуни 04, 2023, 17:21:17 pm »
Психички сум доста спремен.
А финанскиски ? :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #966 на: Јуни 04, 2023, 22:05:45 pm »
Eve Simo mozes da go zapratis deckovo nareden period dodeka ne ja sitne

https://youtu.be/fMoLRmXaxos

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #967 на: Јуни 04, 2023, 22:39:07 pm »
Eve Simo mozes da go zapratis deckovo nareden period dodeka ne ja sitne

https://youtu.be/fMoLRmXaxos
2006 пред фејлифт јтд, што да го пратам, си ја земал бељата. :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7455
 • Добра плата
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #968 на: Јуни 25, 2023, 04:54:18 am »
Мандарините поскапеа, ни вешалица јадевме ниту турбото бидна...
Ziltoid The Omniscient

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 971
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #969 на: Јуни 25, 2023, 08:19:51 am »
Eve Simo mozes da go zapratis deckovo nareden period dodeka ne ja sitne

https://youtu.be/fMoLRmXaxos
2006 пред фејлифт јтд, што да го пратам, си ја земал бељата. :D
Why  ?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #970 на: Јуни 25, 2023, 12:17:00 pm »
Мандарините поскапеа, ни вешалица јадевме ниту турбото бидна...

:( Чекам ова да рикне, за да имам поттик :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6736
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #971 на: Јуни 25, 2023, 14:06:54 pm »
Мандарините поскапеа, ни вешалица јадевме ниту турбото бидна...

:( Чекам ова да рикне, за да имам поттик :D
Дај му ја колата на Рики на недела дена.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #972 на: Јуни 25, 2023, 14:28:22 pm »
Мандарините поскапеа, ни вешалица јадевме ниту турбото бидна...

:( Чекам ова да рикне, за да имам поттик :D
Дај му ја колата на Рики на недела дена.
@MecheTo или @Sase91, они се специјлисти за оптоварување на турбо :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #973 на: Септември 10, 2023, 18:52:45 pm »
Да не ме мислите, добро сме :)


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #974 на: Септември 10, 2023, 22:37:13 pm »